Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tennem, hogy ez...

Mit kell tennem, hogy ez elmúljon?

Figyelt kérdés
Félek a lovaktól. Nem tudom miért. Persze közeledek hozzájuk, simogatom őket, de néha ha pl. a karámban elkezdenek bakolni akkor rögtön rohanok ki. Pedig úgy szeretnék még közelebb kerülni hozzájuk.
2011. máj. 28. 19:53
 1/5 Toto652_89 ***** válasza:
100%
Ezt le kell győzni, minél többet leszel velük, annál inkább el fog múlni. Fontos, hogy ne állj idegen ló mögé. Különben meg nem kell félni tőlük... van, hogy egy macska veszélyesebb... :P
2011. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szelíd lovakkal barátkozz, simogasd őket, vezetgesd, adjál nekik csemegét...stb. Egy lótól, igazán nincs félni valód, maximum megrúghat ha vadabb, de ne állj mögé és a hirtelen mozdulatokat is kerüld. Minél többet foglalkozol velük, annál hamarabb leküzdöd. Üdv.
2011. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatomat mondom. Én egy idős bácsinál kezdtem a lovazást 10 éve. Volt egy nagyon neveletlen lova, aki érezte, hogy kezdő és nagyon bizalmatlan, bizonytalan vagyok felé. Ki is hasztálta. Nem egyszer rúgott úgy meg, hogy ott maradt a heg a lábamon.2 év után elkerültem egy lovardába, ahol jól idomított lovak voltak. Vissza mentem a bácsihoz és ugyan ahhoz a lóhoz. Újra lepucoltam és teljesen magabiztosan közeledtem felé. Meg sem fordult a fejében, hogy bántana. A bácsi pedig csak csodálkozott, hogy ezt még neki sem hagyja. (Hátsó paták kaparása)


Tehát: ha félsz, aló kihasználja, megrúg. Tudja, ha ezzel elijeszt, akkor csinálja.

Ha magabiztos vagy, HATÁROZOTT és azt látod magad előtt hogy "márpedig most odamegyek és megsimogatom" akkor nem fog bántani. De ha azt látod a lelki szemeid előtt, hogy emeli a lábát és megrúg, meg is fog rúgni.

2011. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha nagyon félsz tőlük egyedül az is segíthet ha egy barátoddal mész be közéjük és fontos h sok-sok időt tölts velük először is lekell győzni a félelmed utána pedig már határozotttan is betudszmenni közéjük és nem lesz gáz

.. Sok sikert!:)

2011. máj. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 meginthulyevagy válasza:
Talán azért félsz tőlük, mert egy ló közel egy tonna tiszta izom.
2011. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!