Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért undorodom ennyire...

Miért undorodom ennyire magamtól, és mit kell tennem hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja teljesen megváltoztam és velem együtt minden. A gond az hogy gyakran kapok dührohamot és pánikrohamot. Ha emberek közé megyek előtte 2-3 órán át készülődök aztán amikor kilépek a házból elkezdek remegni és rosszul vagyok. Minden egyes férfi illetve fiú rámpillant és én mégis elégedetlen vagyok magammal. Egyszerűen annyira undorodom a testemtől és a lelkemtől is. Nem merek mások szemébe nézni...

Csak gyűlik bennem a feszültség és aztán néha kirobbanok, olyankor levegőt nem kapok, remeg a kezem lábam, forog velem a világ és csak bőgöm és nem tudom abbahagyni. Minden annyira idegen. Úgyérzem rossz ember vagyok mert ilyen értelmetlen dolgokkal foglalkozom nem pedig azzal amivel valóban kéne.Régen éreztem odabenn már boldogságot talán nem is voltam az igazán soha. Folyton gondolkodom, zakatol az agyam. Ha így folytatom tovább, elmúlik az életem anélkül hogy igazán boldog lehettem volna és önmagamat adhattam volna. Mert ez nem én vagyok! Régen nem voltam ilyen... Mi változik, mégis mi bajom van, miért pont velem történik ez? Senki nem elégedett velem és én sem vagyok az magammal.


2009. jún. 5. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
szerintem.. pszihomókus... azonnal!
2009. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%

Látom nem csak én vagyok kattant! Már bocsi! Jó én nem bőgök, meg nem kapok rohamokat, de nekem is állandóan zakatol az agyam, minden baromságon.

Az a baj, hogy ez ugy müködik,hogy ha te nem értékeled magad semmire, akkor mások sem fognak!!!

Ugyhogy igenis értékeld magad, biztos van neked is jó tulajdonságod! Szeresd magad és mások is szeretni fognak!

Ha már a fiúk is megbámulnak akkor nem lehetsz olyan ronda! :)

Én ha megyek az utcán és megbámul egy fiú akkor elmosolyodom és azt mondom, hát igen, jól nézek ki! Neked is ezt kéne!

Egyébként hány éves vagy?

2009. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlókat én is érzek, de nem mindig. Az utcára menéssel van a legnagyobb gondom, és én sem tartom szépnek magam, illetve mindig slamposnak látom magamat :( Én arra vezetem vissza, hogy gyerekkoromban nem sok biztatást kaptam, sőt inkább az ellenkezőjét :( Az nagyban befolyásolja a későbbi önértékelést. Lehet hogy neked is a szüleidben volt inkább a hiba! Gondold át a gyermekkorodat, volt-e pozitív visszajelzés a szüleidtől, már az is segíthet ha ráébredesz, hogy ez hiányzott az életedből. Nekem jót tett.
2009. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, azt nem írtam, hogy ez vonatkozik a belső értékekre, és a mentális problémákra, nem csak a külsőre értem.
2009. jún. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát a szüleimet inkább nem is említem. Mindig a nővéremért rajongtak mert ő szebb volt okosabb blablablabla...

Nem arról van szó hogy nem tartom magam szépnek, csak úgyérzem hogy ez nem én vagyok. Valami hiányzik... Aztán amikor kilépek a házból akkor meg elfog a félelem hogy milyen nevetséges vagyok. Persze, jó érzés ha rámnéz egy fiú de aztán többet tőlem ne akarjon. Ha köszön nekem valaki, aki népszerűbb nálam, akkor általában inkább lehajtom a fejem és nem köszönök vissza, mert aztgondolom hogy ugyanmár ez NEKEM köszönne?! Ha pedig valamilyen rohamom van akkor mindenki nevet rajtam... Mégis hogy nézhet ki hogy egy 16 éves lány ha valamilyen nehéz helyzetbe kerül, amit úgyérez nem tud megoldani, akkor elkezd remegni meg bömbölni mint egy óvodás.

2009. jún. 6. 11:16
 6/8 anonim válasza:
100%
Szia. Az első válaszoló vagyok! Szerintem ezt kifogod nőni. Ez csak a hormonok miatt van, én is nagyon bolond voltam 16-17 évesen. Ugyhogy nyugi! :)
2009. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Remélem idővel majd elmúlik, régen tényleg nem voltam ilyen :( Jó lenne ha minden visszatérne a régi kerékvágásba.
2009. jún. 8. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom neked, hogy az emberek addig nem lesznek veled elégedettek, amíg te magaddal nem leszel az. Neked egy nagy szemléletváltás kell és több önbizalom. Nekem is voltak hasonló problémáim a te korodban (leszámítva a dührohamokat, mert én elfojtottam). Ha átmész ezen a kritikus koron, jobb lesz, meglátod!
2009. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!