Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat átnevezni? Szabad ilyet?

Lovat átnevezni? Szabad ilyet?

Figyelt kérdés
Nem zavarja a lovat, mert már nem fiatal...
2011. máj. 31. 16:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Átnevezheted minden gond nélkül! A ló lelkivágát nem fogja sérteni! Hivatalosan egy vagyon, ha egyáltalán vannak hivatalos papírjai! De valójában teljesen mindegy, hogy mi a hivatalos neve, te úgy becézed, ahogy akarod. Meg foja szokni az új nevét is, előbb, mint hiszed. Gondolod, hogy főleg a díjlovagló versenyeken szereplő sznobéria 4,5,6 szóból álló hivatalos neveiken nevezik a lovasok a lovaikat? Az új névhez történő hozzászoktatás nem egy nagy dolog. Nem kell hozzá semmi Mielőtt belépsz hozzá a boxba az új nevén szólítod, szólongatod addig, amig nem figyel rá. Aztán bemész hozzá.Miközben megveregeted ismét elmondod az új nevet, veregetéssel és szóval megdícséred ..jól van "akármi" Ha minden megnyílvánulásnál az új nevén szólítod nagyon hamar megszokja az új nevet.

Arról, hogy mikor tanulta meg és veszi tudomásul az új nevét, nagyon egyszerűen tudsz meggyőződni. A karámba lévő lovat az új nevén szólítva odahívod magadhoz, ha odamegy tisztában van az új névvel. Arra ügyelj, hogy ne répával hívd magadhoz, mert átlagos, nem túl értemes lónak is van annyi esze, hogy a répa miatt mindenképpen odamegy hozzád. Mikor azt gondolog, hogy végeztél az átnevezés ceremóniájával, kérj meg egy ismerőst, aki előtte nem "répázta" a lovadat, ugyanilyen körülményekkel próbáld vele is odahívatni a karám falához. Lehet , hogy az idegennek nem megy oda, de biztos, hogy a legelésző ló is odafigyel a nevére. Ha netán nem megy oda te is próbáld hívni. Ha ez összejött bizos lehetsz a munkád sikerében.Egyébként, hogy a ló mennyre tanulékony, egy saját példámat hadd mondjak el! Lovasiskolában gyerekek, vendégek alatt lovagolt lovakra jött harminc egynéhány német testnevelés szakos egyetemi hallgató. Délelőtt díjlovas és ugróedzések voltak, délután tereplovaglás. Mindez két hétig tartott, lényeg az, hogy a lovak a két hét alatt "megtanultak németűl". viszont magyarúl minden elfelejtettek. Erre úgy jöttem rá, hogy a németek távozása után visszaállt a régi rend, és újra gyerekekkel mentem terepre, és a korábbi magyar vezényszavakra lovak még csak a fejüket sem kapták fel, ezt négyszer ötször megismételtem, az eredmény semmi. Miután a gyerekeket kellőképpen kioktattam, valójában mindegyi jól lovagolt, megpróbáltam mindezt németűl, az eredemény döbbenetes volt számora. Ennyit a szó megértetésől a lóval. Nyugodtan nevezd át a lovadat! Egyébként nem csak szabad, de lehet is!

2013. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!