Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fát szabad a legelőre?

Milyen fát szabad a legelőre?

Figyelt kérdés
A lovaimnak a legelőn árnyékot szeretnék biztosítani egy pár darab fával! Milyen fák lehetnek azok, amik nagy árnyékot adnak, és amiknek hogyha megeszik a levelét, vagy a termését, akkor nem lesz tőle bajuk!?
2011. aug. 6. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Még sosem láttam lovat fáról legelni. Kevered a zsiráffal.
2011. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A ló is megeszi a leveleket kedves első válaszolónak szól.

Nyír nyár vagy ilyesmi, de egyszerűbb ha megkérdezed az állatorvost ;)

2011. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem keverem! -.-' Csak biztos szeretnék lenni abban hogy a lovaim tényleg megkostolják akkor nem lesz e tőle semmi bajuk!

És képzeld, és már láttam lovat, aki a fáról legelt!!! :)

2011. aug. 6. 13:24
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ!!! :D És a nyír, nyár, azt akkor szabad vagy nem??? :)
2011. aug. 6. 13:25
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekünk nyárfák vannak, semmi gondot nem okoz, akác is van, de ahhoz nem nyúlnak.
2011. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 éve akác van. A lovaink még élnek, pedig ettek belőle. Ráadásul loviban is akác van.
2011. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet nekik egy egyszerű gyümölcs fa, pl szilva, alma fa, esetleg, tölgy, egy kisebb nyárfa, viszont meglehet hogy allergiásak rá, akár az emberek :D
2011. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha biztos akarsz lenni, akkor kérdezd meg az állatorvost, viszont szerintem almafa, meg amit am is megenne, nem okozna gondot, lehet az almát még ennék is róla:D Viszont szerintem szilvát ne, mert ha leeszi, akkor a magjából is baj lehet, lehet hogy nem, de szerintem nem a legjobb, a sárgabaracktól meg pl kólikázhat, ha sokat eszik... Szóval szerintemis kérdezd meg a dokit, vagy esetleg más lovardákat, hogy ők miket tettek, és hogy nem-e volt belőle probléma..
2011. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mifelenk a legelon mindenfele fa van amit csak megtalalhato kishazankban, de meg egy lonak sem lett baja. Tudjak ok hogy mit szabad es mit nem, max tulzasba viszik a jot, azonkivul ha uj ismeretlen izt erez a lo akkor azt azonnal kikopi. Magoktol nemtudom mennyire lehet baja, de pl alma, krte torkan akadhat foleg a csikoknak, bar ez is nagyon ritkan fordul elo, en is csak hirbol hallottam hogy volt mar ilyen.

Javaslom olyan fat keress amibol neked is hasznod lehet es nekik sem art.

2011. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A diófa jó nagyra nő és nagy árnyékot ad de nem vagyok benne biztos hogy nem rossz-e a lovaknak:)
2011. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!