Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem jól "rúgom" a lovat?

Nem jól "rúgom" a lovat?

Figyelt kérdés
Most engedtek el futószárról, és hiába "rugdostam" az oldalát, egyszerűen nem akart ügetni. Nem "rúgom" vagy nyomom elég erősen? Segítsetek....
2011. máj. 31. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Az rúgom szó elég erős kifejezés ...

Amúgy nem csak a lábadra kell számítani hanem pl a derekaddal tolni előre + csizma.

2011. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
plusz pálca. az iskolalovak elég szemetek tudnak lenni a tapasztalatlan lovasokkal :)
2011. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mondjátok, csizmával rásegíteni? :) ezért tettem idézőjelbe... De tényleg elég izé volt a ló, ő úgy gondolta, hogy nem megy, pedig azt mondták, hogy elég érzékeny az oldala.. hát az én csizmámra nem reagált semmit...
2011. máj. 31. 21:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd oda a csizmád rendesen, plusz a derekaddal is told intenzíven plusz esetleg még hangot is adhatsz cuppogás vagy ilyesmi. Ha végképp nem megy akkor pálca.

Első voltam. :)

2011. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem téged minősít, hanem az "oktatódat", aki ilyen kezdő lovasként elenged futószárról. Alap dolognak kellene lenni, hogy tudj jármódot váltani, mielőtt szabadon lovagolsz.

Nem összevissza kell "rugdosni", hanem jó mélyen beleülni a nyeregbe, minden lépésnél a derekaddal megtolni, plusz ugyanebben az ütemben az alsó lábszáraddal nyomni, megszorítani az oldalát. És főleg: határozottan, de nem durván csinálni, addig, amíg el nem indul ügetésben, azaz nem abbahagyni a nógatást 5 másodperc múlva.

2011. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hol nyomod az oldalát? Mert az se mindegy.

Meg az sem, hogy közben mennyire kapaszkodsz a szájába.

Sarok lazán leenged, lábfej hevedernél/heveder mögött, deréksegítség, előtte félfelvétellel figyelmezteted jármódváltásra.

És a szárat véletlenül sem húzod!!!

2011. máj. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az is furcsa, h ezt itt kell megkérdezned, mert nem mondja el az oktató :(
2011. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érdekes edző lehet ha nem magyarázza el... ://
2011. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!