Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csúszik a nyereg?

Miért csúszik a nyereg?

Figyelt kérdés
Kimentem terepre,előtte megvizsgáltam a hevedert és a nyerget,minden jó és stabilnak találtam...Elkezdtem a lóval ügetni és később észre vettem hogy a nyeregalátét nincs a helyén,vagyis hátracsúszott.Pedig rá volt csatolva a hevederre...Visszatettük majd megint megnéztük stabil-e,így volt és megint kicsúszott:s AZ SEMMI MÉG A NYEREG IS A SZEGÉNY LÓNAK A NYAKÁRA CSÚSZOTT(legeltetni akartam és mikor letette a fejét a nyereg úgy ahogy volt rácsúszott a nyakára én meg leugrottam róla),nem tudna valaki segíteni?!
2011. jún. 1. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
pár perc lépés után ellenőrizni kell a hevedert, h nem lazult e meg, ha meglazult, akkor újra meg kell húzni.
2011. jún. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem húzod meg eléggé a hevedert.
2011. jún. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha nagyon gömböc lovad van, akkor egy farmatring jól jöhet :)
2011. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ez igaz,h husos lehet. meg ha nincs elég nagy marja azért is előre csúszhat én már voltam így :)
2011. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ezért ajánlom : [link]

illetve valami vastagabb nyeregalátét akár rakhacc vastag pokrocot is és nem csúszik előrébb :)

2011. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Farmatring jól jön, és én is úgy gondolom, hogy nem húzod meg eléggé a hevedert. Kb 5 perc lépés után újra meg kell húzni, és nem kell sajnálni, megfojtani nem tudod vele a lovat, jó szoros legyen.

Nem akarok vitatkozni az utolsóval, de a gél padot nem kimondottan erre a célra használják. Érzékeny hátú lovaknál ajánlott, én még nem hallottam, hogy bárhogy is akadályozná a nyereg csúszkálását. Aztán lehet h erre is jó.

2011. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
iegn igen tudom. azt csak azért,h ha tényleg előre csúszika nyereg ha nem is nagy marja van deh védje a horzsolástól :)
2011. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Telivérzett (melegvérű)lovam van,nem nagytestű.Jobban már nem tudom meghúzni a hevedert mert nincs is már rajta lyuk a másik meg az ,hogy már így is eléggé meg volt húzva nem is értem miért csúszott előre...De van filc patrac nyeregalátétem majd azzal kipróbálom.Még annyit kérdeznék,hogy a csak patracot kell ráraknom vagy kell még rá alá vagy rá a sima nyeregalátét?
2011. jún. 2. 18:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Filc PATRAC nyeregalátét?! Még a nevében is benne van... Ez nem nyereghez való!!! Valóban, farmarting használhat, de minek a filc patrac nyeregalátét?! -.- Semmivel se jobb, mint a szimpla... >< Új, több lyukú hevedert kel venni, ennyi az egész. Az nem megoldás, ha minden vacakkal kibéleled.
2011. júl. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már megoldottam...
2011. júl. 11. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!