Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bőr vagy szintetikus nyereg?...

Bőr vagy szintetikus nyereg? Mit gondoltok melyik a jobb és miért? Melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Részemről csakis bőr nyereg jöhet szóba. Sokat vártam egy igazi, minőségi nyeregre, de olyat akartam, amit még az unokáim is használni tudnak, magyarán nagyon jó minőségűt, ami nem megy szét 1 év után. Jó, elismerem, hogy biztos a szintetikus nyergek között is van vagy lesz jobb minőségű, de nekem még mindig az ócska egyszerhasználatos kategóriába esnek. Lehet könnyebb, de a bőr az bőr, és az is marad.
2011. okt. 9. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
a bőr szerintem is jobb mert ha hosszu évek után is szétszakad fellehet tömetni és meglehet varni,a neoprémes nyergeg a legrosszabak szerintem egyrészt hamar szétmegy,másrészt ha megázik akkor nagyon magába szivja a vizet.
2011. okt. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Léteznek jó szintetikus nyergek is, (Podium, R.O.C.) de ezek árban drágábbak mint egy bőr nyereg, távlovaglásra vannak kitalálva pl.

Bőrnyeregben sem érdemes olcsó gagyit venni, mert híg a leve. :) Volt pár nyergem, volt ami első beleülésre kényelmes fotel volt, 1-1,5 óra után meg pokol.

Használtan remek Stübben nyergeket lehet kapni németektől, én erre esküszöm.

2011. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Ez a kérdés így hülyeség. Egy 200k-s szintetikus nyereg nem összehasonlítható egy 30k-s bőr nyereggel, és fordítva. Minőséget mindenből lehet csinálni.

A magam részéről egyébként nem érdekel az anyaga, legfőbb szempont, hogy a lónak és nekem kényelmes legyen.

2011. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Utolsó hozzászóló: Nincs hülye kérdés, csak hülye válasz.

2011. okt. 9. 10:45
 5/8 x) ***** válasza:
68%

Igazából a szintetikus dolgok kezdik elveszíteni a minőségüket mert a legsilányabb anyagból is lehet készíteni... viszont a bőr az bőr (persze nyilván abból is van jobb minőségű).

És hülye kérdés igen is van...

2011. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok a szintetikus nyergek híve, bár ültem már egyben, és nem volt rossz. Jóval könnyebbek mint a bőr nyergek, tehát a lovak hátát kímélik, viszont szerintem kevésbé tartják jól az embert, kevésbé biztos benne az ülés, hiába az ilyen-olyan térd-combtámaszok. Ha koszolódik jóval macerásabb tisztítani - szubjektív - mint a bőrt, és sztem a minősége nem közelíti meg egy márkásabb bőr nyeregét.

Ha olyan nyerget akarsz, amit még az unokáid is használni tudnak, akkor vegyél stübbent, örökös mint a szegénység, nagyon strapabíró, és nagyon jól ültet. Hátrány, hogy nem olcsó.

2011. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Én most majdnem szintetikusat vettem, mert úgy voltam vele, hogy inkább az, mint egy gagyi bőr.

De szerencsére találtam használtan egy jó nyerget.

Egyébként ha valaki csak heti néhány alkalommal használja, akkor jó a szintetikus is.

2011. okt. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:37


Már megvettem, de azért köszi a jótanácsot. Minőségi bőr nyerget vettem újan, úgyhogy reményeim szerint még sokáig jó lesz. Sokat spóroltam rá, de szerintem megérte. Előtte kikértem néhány lovas és hozzáértő véleményét, és az eladó is nagy segítségemre volt.

2011. okt. 9. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!