Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha most fogok venni lovat, és...

Ha most fogok venni lovat, és most vagyok 15 éves, mi legyen a lóval, ha egyetemre kerülök?

Figyelt kérdés
Miskolci vagyok, és a célom, hogy Pestre menjek egyetemre.
2011. jún. 8. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél állatot, hogyha élete végéig tudod neki biztosítani, amire szüksége van. Ha 3-4 éven belül elkerülsz otthonról, akkor ne vegyél lovat.
2011. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, viszont ha nagyon akarsz lovat, ami ennyi idősen szerintem értelmetlen, akkor gondolj a bértartásra.
2011. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, lovagolni attól még lehet. De a ló nagyon kötődik a lovasához, mire igazán összeszoktok, gyakorlatilag már ott is hagytad... Más kérdés, hogy ha "családi ló" lenne, és többen gondozzátok/lovagoljátok.
2011. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pesten is van bértartás, és sokszor olcsóbbak, mint a miskolci árak, simán felhozhatod magaddal
2011. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél felesbe lovat. Így mindig lesz, aki gondját viseli és lovagolja rendszeresen. De tényleg viheted magaddal Pestre is.
2011. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gondolom jó tanúló vagy, ha egyetemre akarsz menni.Hagyd későbre azt a ló vásárlást ,tanuljál ,a szüleidnek akasztanál még egy gonddal többet a nyakába.
2011. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Nekem 5 éve van lovam, és 1 éve járok egyetemre. Édesanyámmal Budapesten lakunk, de jelenleg Győrben tanulok. Én lehoztam magammal a lovamat, itt van velem, Győr mellett tartom, és minden hétvégén kimegyek hozzá. Igaz, egyetem mellett nem lesz rá annyi időd, mint mondjuk gimis korodban, de ha akarsz, akkor igenis tudsz időt szakítani a pacidra is. Az embernek mindig arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Én is kijárok a pacimhoz hétvégén, olyankor lehet szeretgetni, lovagolni, kényeztetni, foglalkozni vele, stb. viszont hét közben meg igenis tanulni kell, hogy egyszer neked is legyen állásod, amiből aztán el tudod majd tartani magadnak a lovadat!

De amúgy nem lehetetlen, bár tartottam már a lovamat Budapesten is, és ott elég drága a bértartás, arról nem is beszélve, hogy korlátozottak a lehetőségeid, és mivel nagyvárosról beszélünk, így ne nagyon számíts legelőre, vagy tereplehetőségekre... De sok sikert a keresgéléshez, a város határában elég sok jó kis lovarda van, ahol az árak is barátságosabbak, és 40-45 perc alatt ki lehet jutni tömegközlekedéssel is. ;)

2011. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

19:39.


Meg szeretném kérdezni, hogy a lovad költségeit Te finanszírozod vagy a szüleid?

Én is szeretnék lovat venni, de a szüleim nem tudnak ebben segíteni.

2011. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19:39-es vagyok.


Igazság szerint felesbe tartjuk anyummal, de a költségek jó részét magam fizetem. ;) Egyetem mellett dolgozok (fárasztó, de ki lehet bírni), szóval nagyjából a kiadások 3/4-ét magam állom. :)

2011. jún. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom bértartásban van, és akkor ennek a felét Te állod, és a többi felmerülő dolgokat is. :-)
2011. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!