Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondjak le a kutyatartás...

Mondjak le a kutyatartás örömeiről, ha két év múlva egyetemre fogok járni, és csak 1-2 hetente leszek itthon?

Figyelt kérdés
Örökbe fogadni szeretnék, 1-2 éves nagytestű kutyát.
2011. máj. 24. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha 1-2 hetente leszel otthon, akkor minek kutya? Kutyával naponta, órákat kell foglalkozni. Nem egy szobadísz.
2011. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló is írta a kutya nem egy tárgy.Naponta több óra törődést igényel.
2011. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

én ezt sajnos 10 éve nem gondoltam át, és most kizárólag a kutyám miatt járok haza, és lelkiismeretfurdalásom van, h nem tudok vele foglalkozni.

Apukám szerencsére megteszi, de ez az én dolgom lenne.

2011. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem dísztárgy, volt már kutyám, nemrég pusztult el 6 évesen veseelégtelenségben, de nem vagyok teljes kutya nélkül.
2011. máj. 24. 20:21
 5/14 anonim ***** válasza:

esetleg valami kistestű, amit tarthatsz albérletben? (nem egyszerú olyat találni, ahol lehet kutyát tartani, de valamit valamiért)

Én mondjuk eleve nem vagyok házikutya párti, de így tényleg nem jó, hogy csak ritkán látom a kutyámat (3. válaszoló vagyok)

2011. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha most lenne időd rá,és aki otthon marad 2 év múlva,vállalja a kutya alapellátását.2év alatt be tudsz szervezni valakit,aki a sétát megoldja.Szerintem hajrá,válassz olyan kutyát akinek a legkisebb az esélye,hogy más elvigye.Még így is jobban jár veled.
2011. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm, hát az ellátás meg megoldható lenne :D
2011. máj. 24. 20:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha pl anyukád is szeretne kutyát és a kettőtöké lenne akkor persze, de ha ő nem akarja szívvel-lélekkel, akkor ne
2011. máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felelőtlenség lenne.Az ember a saját gyermekét sem adja oda másnak,hogy az nevelje ha el kell utaznia vagy bármi dolga van.Az én kutyám teljes értékű családtag és el sem tudom képzelni,hogy másra bízzam.Én úgy vettem a kutyát,hogy az elkövetkező 15 évben gondját viselem nap mint nap.
2011. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi is kb 2-3 évvel azelőtt vettünk kutyust, hogy elkerültem volna fősulira. Mivel az egész család szerette volna, nem csak én, ezért úgy döntöttünk, hogy igyekszünk tudatosan úgy nevelni, hogy anyut fogadja el első számú gazdájaként. Tökéletesen hallgat mindenkire, de számára anyu az isten, és ez így nagyon jól sült el! :) A sors hülye fintora, hogy közben én is itthon maradtam, de egyáltalán nem bánom hogy így alakult, hiszen nem tudhatom mi lesz 1-2-5 év múlva, hol leszek, hova megyek, és vihetek e magammal kutyát, így pedig tudom, hogy sosem kerülünk olyan helyzetbe, hogy a szemünk fénye boldogtalan legyen! :) (természetesen mostmár mivel anyu a gazdi, ezért nem szakítanám el, ha elköltöznék sem) Ha majd egyszer az én életem is "biztos" lesz, akkor talán bevállalok egy kutyust "teljes műszakra" is. :)

Nem lenne lelkiismeretem úgy elvállalni egy kutyust, hogy nem tudom biztosítani neki azt, hogy egész életében mellette leszek bármi is történjék! Márpedig egy kutya rengeteg szeretetet ad, és alap, hogy ebből megpróbáljunk a lehető legtöbbet viszonozni is, ami 100 km-s távlatokból nem megy.

2011. máj. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!