Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemények a Berri és a...

Vélemények a Berri és a Cinkotai lovardáról?

Figyelt kérdés
Azok pozitív/negatív tapasztalata érdekel elsősorban, akik már tartottak/tartanak ott lovat
2011. jún. 8. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Berri:

Én csak ott lovagoltam full kezdőként. Ott is hagytam 10 alkalom után, mert megutáltam, elvette a kedvem.

Ami ott megy .. hát....

Futószalagon mennek az emberek, fel szállsz, ha vége az időnek takarodjál haza kb.

Egymás hegyére hátára írják be a füzetbe az embereket egyszer pl azt se tudták, hogy én jövök, mert össze volt kavarva hogy most ez is itt van, meg az is.

Az oktatás mód full bunkó, először pár alkalomba megjátszák hogy jajj minden happy, aztán ha rosszul csinálsz valamit leugatja a fejed és lenéz kb meg idegbeteg lesz. Az tudom, hogy egy edzőnek néha jobban oda kell szólnia hogy megmaradjon bennünk mit csinálunk rosszul, de én ezt máshogy képzelem mint amit ott művelnek.

2011. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 évig tartottam a lovamat Cinkotán. De nagyon gyorsan el is hoztam onnan. Azóta akit csak tudok, küldök el onnan.

2 hetente cserélgetik a lovászt (szerintem ez is ad egyfajta képet arról, hogy mennyire lehet ott kijönni a társasággal...), mindenki full sznob, ha nem úgy lovagolsz, hogy mindenhonnan tök felesleges segédszíjak lógnak le a lovadról, és nincs rajta legalább 6 különböző fásli meg ínvédő, akkor mindenki jól lenéz, hogy mekkora paraszt vagy, mert 1) milyen gáz, hogy nem telik neked a legmárkásabb lovasfelszerelésre, és nem használsz ki minden alkalmat, hogy ezekkel villgj is, 2) hülye vagy és nem is vigyázol szegény lovadra, hiszen még fáslit sem teszel a lábára nyáron +50 °C fokban 3) te nem is tudsz lovagolni, mert azt csakis úgy lehet, ha teleaggatod segédszárakkal meg szíjakkal szerencsétlen állatot.

Szóval nekem nagyon nem jött be. Mindenki "baromira tud lovagolni", mindenki mindent jobban tud nálad, és mindenki rögtön megmondja neked a frankót, hogy mit és hogyan kéne csinálnod, közben a saját lovukkal meg csak úgy boldogulnak, ha lekötik a fejét, a terepet meg még csak hírből sem ismerik, hiszen a tereplovaglás nem elég "elit".

Ja, és ezért az egész bohóckodásért elkérnek tőled 55.000 ft-ot havonta.


Na jó, hogy egy kicsit kevésbé elfogult véleményt is hallj tőlem:

- a lovak külön vannak, egyesével elkerítve villanypásztorral. Mivel több ló van, mint hely, ezért 2 "műszakban" vannak felváltva kint és bent a pacik. Ami azt jelenti, hogy a lovad legalább a nap felét egy budi nagyságú boxba tölti, bezárva. Ott áll bent a nyári melegben, és nyeli a port (megjegyzem: a lovam ezért lett kehes!), aztán kimegy a nem sokkal nagyobb, homokos talajú "karámba", ahol megint csak nyeli a port... Ja, és NINCS semmiféle beálló, ahová szerencsétlenek behúzódhatnának a meleg (vagy télen akár az eső, szél, stb.) elől.

A társaság sem túl megnyerő, mindenki sznob és felvágós, az egyedüli beszédtéma, hogy ki milyen márkájú sarkantyút vett a hétvégén, honnan importálta a legújabb német ugrónyergét, és vajon melyik színű fáslija illik a 4 közül a legjobban az új lovaglónadrágjához... -.-"


Télen nagyjából soha nem viszik ki a lovakat, mert "jaj, úristen, még megfáznak!", ezért bent állnak egész nap a fűtött istállóban, nyomorult jószágok majd' megőrülnek odabent, de ez persze a kutyát sem érdekli. Aztán csak egy pici kis szellő vagy huzat érje őket, máris tüsszög az egész istálló, mert persze ezzel a tecknikával teljesen lenullázzák szerencsétlen állatok immunrendszerét. Elég nekik annyi, hogy kinyitod az istállóajtót, és kintről bemész, 5 perc az egész, de másnapra már minden ló taknyos és meg van fázva... -.-"


Szóval kb ennyire értenek Cinkotán a lovakhoz. Én nem vinném oda a helyedben, mert felesleges pénzkidobás a semmiért. Szakértelem nulla, mindenki csak a száját tépi, de a valóságban senki nem ért hozzá, hogyan kell NORMÁLIS körülményeket biztosítani egy lónak. Cinkota egy hihetetlenül flancos hely, de a lovak nem érzik ott jól magukat. Szegény pacik úgy vannak tartva, mint az ölebek, pedig a lovak nem pincsikutyák, de ott mégis mindenki úgy kezeli őket, mint Paris Hilton a csivaváját...


Csak rosszat tudok mondani róla. De tényleg.

2011. jún. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm!


utolsó, azt megtudhatom, hogy most hol tartod a lovad?

2011. jún. 8. 19:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, Cinkota után voltunk 1 évet a Kincsem Parkban, de azt sem tudom ajánlani. Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint Cinkotán: terep és pálya nincs, leszámítva a galopp pályát, de oda meg nem igazán mehetsz fel, max ha telivéred van és galoppra edzed. A lovak ott is egész nap bent állnak az istállóban, mert kint nincs elég hely, kevés a karám, a lovak szintén egyedül vannak (ne viccelj, hát ezek egytől-egyig versenylovak, kérem szépen, még a végén összerúgnak, aztán jajtejóég, nem fog tudni szaladni a galoppon és mehet 2 évesen a vágóba! -.-') ami karám meg van, az is kicsi és poros, plusz ott robog el melletted a 2-es metró, amibe belereng az egész, szóval nem egy nyugodt hely...


Jelenleg Győr mellett tartom. Egyetemista vagyok, ide vettek fel, és mivel most lent tanulok Győrben, a lovamat is hoztam magammal. De most nagyon jó helye van, több hektárnyi legelő, rendes SZAKÉRTŐ lovászok, se autó, se por, se metró, csak a jó öreg ridegtartás; éjjel-nappal odakint a friss levegőn, és nem pedig egy pici, poros boxban. :) Azóta a kehessége is RENGETEGET javult, szinte rá sem lehet ismerni. Alig szuszog, szerencsére. :)

2011. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, egyetlen pozitívum a Kincsem Park mellett: ott nem sznobok az emberek. Legalább is tutira nem olyan szinten, mint Cinkotán. Nekem kész felüdülés volt ott az első 2-3 hónap, végre normális emberek közé mehettem pacizni.


Viszont említenék még egy negatívumot is: nincs edző, se lovasoktató, se semmi. De hát ha egyszer pálya sincsen, gondolom, ez is érthető...

2011. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sziasztok!

hú, nagyon örülök neked, aki ezt a sok mindent írtad Cinkotáról, pont most keresek egy helyet, ahol lehet díjugratni, ez a lovarda is szóba jött. de ha ennyire sznob meg gazdag paraszt mindenki, lehet h ezt a lovit kihagyjuk. :S

vagy az edzőkről tudod esetleg, h milyenek? hátha... :P

2011. jún. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát, az ugratás kevésbé jellemző Cinkotán, ott inkább a díjlovaglásra vannak specializálódva a népek. Díjlovagló négyszögből 2 is van, plusz a "fedett" (le van takarva ponyvával pár görbe fémrúd, aztán ki van kiáltva "fedeles"-nek, de semmi extra, oldalról ugyanúgy befúj a szél meg a jeges eső télen, úgyhogy sok értelme nincsen...), de akadályból összesen 1 darab van. Vagy legalább is még csak 1 ugrás volt, amikor eljöttem onnan, de aztán ki tudja, végülis egy év alatt lehet, hogy változott a helyzet. Én összesen két edzőről tudok ott, de mindkettő díjlovaglást oktatott, plusz ugyebár a kezdőket futószáron meg osztályban. Ők is elég sznobok, bár viszonylag normálisok a lovasokkal. A nő rendszeresen jár versenyekre, tavalyelőtt meg például volt az OTP Lovas Világkupán is fellépni az egyik lovával, ha jól emlékszem, akkor valami karüsszel gyakorlatot mutattak be pár másik díjlovassal. Tehetségesnek elég tehetségesek, de szintén kicsit "elit" mindkettő. Ja, amúgy ők a tulajok is egyben. Rajtuk kívül más edzőről pedig nem tudok ott helyben. Ha hozol sajátot, aki kijár hozzád meg a lovadhoz, az persze megoldható, de ott Cinkotán csak ők vannak. Az egyik csajt havi 45.000 ft-ért oktatták ott díjlovaglásra. A csajnak saját lova volt, és ott is tartotta a lovát, úgyhogy csak az "edzői szakértelem" került ennyibe. Nem tudom, hogy ez vajon megérte-e, én biztosan nem fizetnék ennyit egy edzőnek, na jó, még ha monjduk maga Dallos Gyula tanítana díjlovagolni, akkor esetleg igen... de azért szerintem az ottani edzők és Dallos között van némi különbség.

Hát, mit mondjak, végül is az oktatás maga viszonylag korrekt, de az árak megint csak a sznob réteg zsebének vannak címezve.

2011. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

köszönöm, hogy elmondtad ezeket!

(tudtommal egy bizonyos Horváth József ott az ugróedző, azóta már beszéltünk vele. csak úgy működik az ugratás, ha kibérled az egyik lovát, és csak te ülsz rajta. na ez az ami nem fog menni sajnos...)

2011. júl. 6. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!