Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan oldjam meg hogy a...

Hogyan oldjam meg hogy a fenekem ne pattogjon el a nyeregtől vágtában?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy vágtában a fenekem mindig elpattog de hiába dőlök hátrébb vagy tolom alá a csípőmet nem tudok nyeregbe maradni(a mai edzésen a ló le is bakolt miatta). Van ennek valami technikája, vagy csak gyakorlás?
2011. jún. 11. 17:02
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

xD Utolsó válaszoló: Jogos, jogos! :DDD

Köszönöm a válaszokat! :)

2011. jún. 12. 14:05
 12/20 anonim ***** válasza:
állíts a megszokottnál eggyel hosszabb kengyelt és eleinte fogd meg baz elsőkápát, úgy megtalálod az egyensúlyod aztán engedd el és ha hosszabb kengyelell jólmegy akkor állíts eggyel rövidebbet:)!
2011. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
ugyan már, két éve pattog a lovon ,mindegy mitcsinál ,ennyi idő után már tudni kéne ülni a lovon.Ahogyan irtam hintaló ,vagy erős ragasztó a nyeregre.
2011. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Vissza az alapokhoz, futószár kengyel vagy nyereg nélkül ügetés, könnyű ügetés, vágta orrvérzésig. Ha nem pattogsz akkor kaphatsz szárat is és ugyanez szabadon, ha akkor is megy kaphatsz kengyelt is.
2011. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én 33 éves vagyok, csak 5 éve lovagolok. Egészen jól ment a lovaglás, de terhes lettem és abba kellett hagynom :(

(3 hónapos terhesen még vágtáztam is.) Aztán szülés után kb 3 hónappal ismét elkezdtem lovagolni. Amikor már kezdtem bele jönni, kipróbáltam a vágtát is. Hát, az valami katasztrófa lett!!! Az istenért nem akart "simán" menni. Az oktató is rengeteget szenvedett velem. Akár mit is mondott, nem ment, csak pattogtam tovább. (Rengeteget futószáraztunk is!) Aztán inkább kiállva vágtáztam.

Egyszer (nem is olyan régen) elmentem egy új helyre lovagolni. Ott az oktatóü éppen egy másik lányra figyelt, én pedig tanügettem. Nem szokott a tanügetésemmel gond lenni, de akkor éppen nagyon szétszórt voltam és pattogtam a nyeregben. Egy kislány beszólt nekem a pálya széléről, hogy szorítsak jobban a lábaimmal. És csodák-csodájára kisimult a tanügetés. Aztán jött a vágta. Gondoltam, hogy kipróbálom ugyanazt a tartást, mint tanügetésnél. És bevált!!! :))

Esetleg Te is próbáld ki, hogy pl megteszel egy kört tanügetésben és onnan indítod a vágtát.

Majd írj, hogy hogy ment a dolog.

2011. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Onnan indítom a vágtámat! Vagy lépésből kanyarban! Az első pár vágta ugrás jól ment aztán kezdtem pattogni. ( Lehet oda a koncentrálás?) Aztán kiemelkedek a nyeregből 4 vágta ugrás erejéig majd vissza. Kezd hatásos lenni! :))
2011. jún. 16. 13:13
 17/20 anonim ***** válasza:
Elég baj, hogy harminc éves korodra ,egy kislánynak kell mondani ,hogyan csináld.
2011. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Köszi a kioktatást! :)

Persze azt nem írtam, hogy 29 évesen kezdtem lovagolni. Viszont Ebből az időből még kimaradt kb 1 év, amit a terhességell és a szülés utáni idővel töltöttem.

És lehet, hogy az oktató is mondta volna, ha éppen ott lett volna, de csak kislányok voltak körülöttem. (Tudom, hogy nem így kondoltad, csak kötözködni akartál, de sebaj, 33 évesen már lepereg az emberről.)

2011. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező tessék rágyúrni combra és kengyel nélkül vágtázz!
2011. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Persze hogy nemúgy gondoltam ,elnézést.
2011. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!