Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a jegyes és a...

Mi a különbség a jegyes és a jegytelen pej ló között?

Figyelt kérdés
ne azt mondjátok, mert az egyiknek van a másiknak nincs. Ma beszéltünk edzőmmel lóvásárlásról, mert láttunk egy csikót és anyu mondta h megveszi nekem. Aztán nem volt eladó :'( Aztán mondtam hogy a mezőn láttunk egy szép pej lovat. És edzőm mondta, h ha már pej ló kell akkor olyat válasszak aminek jegye is van, és olyat ne aminek nincs. :S Mi a különbség? (amúgy nem vennénk lovat, max csikót de azzal nem érek sokat.. szal mindegy)
2011. jún. 13. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van jelentősége. Jól mutatnak a jegyek a lovon, és ennyi.

Ja, meg ha a lábán vannak jegyek, akkor előfordulhat, hogy a pata is fehér lesz, és ezáltal gyengébb. (De ez se fix, h gyengébb lesz, csak van rá esély)

Más tényleg nincs., csak a kinézet, meg a pata.

2011. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
szerdán találkozok vele legközelebb :/ majd megkérdezem :/ naon fura
2011. jún. 13. 16:27
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha megkérdezted, írd le ide is, kíváncsi vagyok hogy mire gondolt.

Első voltam...

2011. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
oks :)
2011. jún. 13. 16:41
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs különbség a jegyes és jegyetlen pej közt, csak a fehér jegyekben. Ha jófelépítésű a ló, neked tökéletesen megfelel tudásban, akkor a szín az utolsó, amit az ember néz.
2011. jún. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ő is azt mondta hogy az a lényeg, hogy legyen benne fehér folt :/
2011. jún. 13. 17:09
 7/17 Diamond's master ***** válasza:

Jó kérdés :D Nem, ez egészen egyszerű. Vannak meghatározott jegyek:

Ilyen a lámpás, a hóka, vagy a keselység. Például ha a lónak van a nyeregnél egy fehér foltja, vagy apróbb fehér voltjai, amik ellenére nem tarkának hívjuk a színét, nem számít jegynek. Tehát, ha van egy pej ló, amin van pár fehér folt, de más jegy nincs, akkor azt attól még jegytelennek nevezzük.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem értem az edződ logikáját... a szőrszín nem befolyásol semmit. Lehet neki jobban tetszik az, amin jegyek vannak, de ez ha esetleg lóvásárlásra adod a fejed ne befolyásoljon. Barátnőm pl sose szerette a szürkéket,most pedig szürke lova van. Nem a szín számít, hanem a jóindulat és a tudás.
2011. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
utolsó előtti : ha van kesely vagy pártája a lábán, már az is jegynek számít alias nem jegytelen :) egyébként anyum szerint azért mondta h megkülönböztetés :/ Fura.. na mindegy xD
2011. jún. 14. 11:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű! a jegyes hogy modjuk a ló pej:de van hókája(vagy csillaga,vagy akármi)

vagy a lábán van zokni,harisnya...


tehát a jegyek:valami eltérő színű folt a lovon(nem foltos ló)


na ő egy jegytelen: [link]


ő pedig egy jegyes: [link]


remélem nem OFF-oltam mert nem olvastam el a válaszokat

2011. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!