Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen az a lovaglóóra,...

Milyen az a lovaglóóra, amikor a vágtát tanuljuk?

Figyelt kérdés
Én eddig még csak voltizshevederrel vágtáztam, de milyen az, amikor már tanulják? Titeket milyen módszerrel, hogyan tanítottak vágtázni?
2011. jún. 19. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Én sosem jártam rendes lovardába,sosem voltam futószáron.Nekem úgy tanították hogy rá szoltak a lóra hogy(pl) jancsika vágta és ennyi.Mégis megtanultam lovagolni,nem értem ezt a futószáras-megoldást.Pénteken estem elöször lóról,azt is azért mert nem rendesen ugrattam be vágtába és így két felé "húzódtunk" a lóval.
2011. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És most elnézést kell kérnem mert tudom ez nem a te hibád.(első vagyok)
2011. jún. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kérdésedre a válasz: nálunk a lovagolni tanuló ember csak akkor kap kengyelt, ha már biztonságosan ül mindhárom jármódban, és elengedve üget kengyel nélkül. Így "pillanatragasztós ülése" lesz. Nem sokat esik, aki megtanul kengyel nélkül lovagolni.

Az első vágtára nálunk (lovastól függő) kb az 5-8. órán kerül sor. Kapaszkodhat a kezeivel, futószáron vagyunk, és ügetésből rövid vágtába ugratom neki a lovat. Kb fél kör (3-4 vágtaugrás) után megint ügetés. Ezt ismételgetjük, növelve az időt. Ha jól megy (1-2 óra múlva), akkor egyik, majd másik kezével felváltva kell elengednie a nyerget.

Nagyon fontos, hogy csak hátrafelé szebad dőlni, szinte hagyatt lehet feküdni, és akkor érzi magát stabilabbnak a lovas. (nyugi, túlságosan nem fogsz tudni hátradőlni)


Engem sajna nem tanítottak rendesen, ennek iszom most a levét, nagyon sokat kell még szőrén / kengyel nélkül lovagolnom, hogy helyre rakjuk az ülésemet.

2011. jún. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Én már kb egy éve lovagoltam, amikor egy másik helyre átmentem lovagolni. Ott az oktató látta, hogy jól lovagolok és megpróbáltuk futószáron a vágtát. Sehogy sem ment! Az oktató viszont nem adta fel, Ő tudta, hogy képes lennék rá! Ő is felpattant egy lóra és kimentünk terepre. Volt egy jó hosszú egyenes szakasz, amit sűrű bokor vett körül. Ott volt az első vágtám. És onnantól simán ment.
2011. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Én karámban,szabadon vágtáztam először. Nem futószáron. Mondta az oktató,hogy mikor és hogyan ugrassam vágtába a lovat és mit csináljak ezután. Simán ment a dolog,könnyűvágtáztunk.
2011. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

engem az első lovimban úgy akartak a vágtára "tanítani" hogy amikor szóltam h szeretnék vágtázni,azt mondták h jó,maradjak a sorban...

a második helyen úgy hogy kengyel nélkül futószáron,de mind2 kezemmel kapaszkodnom kellett,utána csak egyikkel,aztán már simán ment :D

2011. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én szabadon, kengyellel vágtáztam először, szürkületkor, edzés után, amikor mindenki csak lézengett a pályán, mondták, h menjek a szélére, elmondták, mit kell csinálni, és hogy az egyik sarokban ugrassam be. Aránylag simán ment a dolog, bár már rég nem lovagoltam, akkoriban teljesen biztonságban éreztem magam.
2011. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem most van 2 deres lipicai félvérem meg már voltak póniaim..de én hintóban hajtok én nem lovaglok...a tesóm lovagol és neki igen fokozatosan tanították a lépést ügetést meg a minden szart...de az ügetés a legnehezebb fokozat a vágta egyszerűen nagyszerű! és könnyű is szal nem nehéz :D ember egyszer belejön és utánna már megy is ... :)
2011. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!