Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időbe telik egy 7...

Mennyi időbe telik egy 7 hetes csecsemőt megtanítani aludni? Eddig cicin aludt, meg párszor ringatva, de most tanuljuk az egyedül alvást a kiságyba.

Figyelt kérdés
Itt vagyok végig mellette, de nagyon nehezen alszik el.
2011. okt. 30. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
A lányom még 14 hónaposan is legtöbbször cicin aludt el, nincs azzal semmi gond és legalább nem nyűglődik. De ez nagyon egyéni, lehet nektek pár hét alatt összejön, de ahhoz nagy kitartásra lesz szükség. Én nem tudtam hallgatni a sírását, ezért maradt a cicin elalvás, vagy a ringatás.
2011. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kislányom a negyedik nap Màr magàtòl aludt el. Ha gondolod irj privit és leírom. Jah és az első nap is csak 10 perc volt.
2011. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon babafüggő. Én mindkét gyerekemmel elég sokat kínlódtam az altatással, és hát nálunk is maradt a cicin alvás. De leszoktak róla maguktól 8, 10 hónaposan. Szerintem sincs ezzel semmi baj, ha nektek így kényelmesebb, ne hallgass rá, ki mit mond. És szerintem százszor jobb, mintha ringatnád. Gondolj bele, 1 évesen 12 kg-s gyereket is ringatni fogsz? Vagy inkább odabújsz mellé az ágyba, és alszotok együtt cicivel? Én sokszor aludtam így velük, ha a gyerek beteg, vagy jön a foga, igényli anyát.
2011. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Miért kell egy gyereket megTANÍTANI!!!! aludni?

Elalszik az magától ha fáradt, vagy nem?

Természetes, hogy az anyjával akar lenni, minden új neki, add meg neki azt, hogy vele vagy ezekben a pillanatokban, érezze, hogy nem hagyod egyedül, még csak 7 hetes, ha cicin akar aludni miért nem teheti meg?

Az én babám 9 hónapos, eddig kivétel nélkül mindig cicin aludt, most hogy kap már vacsorát is, csak kevés cicit kér, inkább a mellemre hajtja a fejét és úgy alszik el. Kb 20 perc. de legalább tudom hogy nem termelődik benne a stressz elalvás előtt, hanem a nyugodtan alszik el.

Szerintem ezt gondold át.

Persze ha meg szeretnéd tanítani elaludni, akkor abba gondolj bele, te jól érzed magad egyedül az ágyban a férje/párod nélkül?

Amúgy egy idő után sikerül betörni a gyereket, de milyen áron...

2011. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is mind a mai napig cicin alszik el ESTE pedig 12 hónapos..szerintem magától kialakul majd,még nagyon pici a babád.
2011. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyfiam is cicin vagy babakocsiban aludt el 1 évesen is, ahogy a szopit elhagytuk, odabújt és úgy. Nem is ideges soha este, nem dráma az alvás hanem öröm hogy összebújunk, nem úgy mint sok ismerős családban.... Egy-két hónapig szopta az ujját fél éves kora körül, akkor szinte nem is kellett ringatni, elvolt vele, de ahogy jöttek a fogai, abbahagyta és megint cicizés volt.

Persze próbálkozik az ember, meg a gyerekek sem egyformák.

Most a kicsim 4 hós, elalszik cicin vagy ringatva, de nem várom meg hogy 100% aludjon, vagy ha mégis, amikor átrakom az ágyába, szétnéz még egy kicsit, és elalszik. A fiamnál ez nem ment, mindig újra fel kellett venni és mélyre ringatni. Úgyhogy reménykedek hogy most majd könnyebben megy az altatás, de sírni nem fogom hagyni.

Sok sikert!

2011. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12.42 esnek teljesen igaza van.nekem is még mellettem alszik a 2 hos babám. ha érzi mellette vagyok, alszik nyugodtan
2011. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!