Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hetente egy lovaglóóra elég?

Hetente egy lovaglóóra elég?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer járok lovagolni.Elég ügyes vagyok már.Még nem vágtattam de én már kész vagyok rá.Ügetésben már csak arra kell figyelnem hogy jobban szorítsam a térdemmel a lovat.
2011. aug. 1. 22:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én 4 év heti 1-2 óra után jutottam el oda h mostmár az edzőm nélkül egyedül is kilovagolhatok. Nem tudom te mióta jársz, de próbálj ki minél több lovat, mert akkor teszel szert a legtöbb tappasztalatra :)
2011. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát igazából még most kezdtem de, ügetni már a táborban megtanultam.Sajnos heti egy alkalom lehetséges,mivel a lovasedzőm messze lakik és amikor jön akkor mindenkit edzenie kell.Vágtázni is akarok.Köszi a kommentet:)
2011. aug. 1. 22:37
 3/25 anonim ***** válasza:
Hát én 2 éve lovagolok, heti 3-4 alkalommal járok lovagolni. 4-5 hónap és egydeül voltam kint terepen. 3 hónsp után már tudtam szőrén vágtázni terepen. Ezt csak azért mondom hogy össze tudd hasonlítani hogy mennyit fejlőtsz kb. Szerintem elég, mert a lovaglás olyan akár a biciklizés ha egyszer belejössz és ráérzel, onnantól mindeggy hogy mennyit jársz le! :)
2011. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Sztem akk még várj a vágtával, inkább ügetésben cavalettik, kikerülős akadályok, szlalom, stb szőrén is hogy jól tudj egyensúlyozni.
2011. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Várjon a vágtával?????? Mire?????

Lovasedző vagyok, normális oktatás mellett már legkésőbb a második vagy harmadik lovaglóórán vágtáznia kell a lovasnak, természetesen futószáron. Először voltizshevederrel, majd ha azzal már elengedett kézzel megy a vágta is, akkor nyeregben. Még természetesen mindig futószáron megtanulja a tanügetést, könnyűügetést és a vágtát is nyeregben, szintén elengedett kézzel, plusz kengyel nélkül is! Ha már ez is megy, kézbe kapja a lovas a szárat, de még mindig futószáron marad és megtanulja a segítségeket. Csak ezután mehet önállóan a lovardába, ahol viszont már az első órán vágtáznia is kell. Semmiféle cavaletti, járóiskola vagy bármilyen akadály nem engedélyezett, amíg nem stabil és korrekt a lovas ülése.

Ez a baromi nagy baj Magyarországon, hogy alig van olyan, aki nem csak ért ahhoz, hogyan kellene oktatni, hanem be is tartja az írott és íratlan szabályokat. Aztán persze hemzseg ez az oldal is a kérdésektől, hogyan ugrassa be a lovat vágtába és hasonlók. Egyetlen lovast sem szabadna elengedni futószárról, amíg ezeket az alapvető dolgokat meg nem tanulja.

Bocsi az offért, kikívánkozott!

A kérdésedre válaszolva: heti egy lovaglás nagyon kevés ahhoz, hogy jól megtanulj lovagolni, mert a kezdeti időkben heti egy alkalommal szinte újra kell tanulni mindent. Később, ha már egy szintet elérsz, elég lehet a heti egy, természetesen nem a fejlődéshez, hanem a szintentartáshoz.

2011. aug. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én is szeretném ha több óra lenne de ez nem lehetséges.Amit megtanulok azt nem felejtem el.Szóval szerintem megtudok tanulni egyet,s mást a lovaglóórákon.De köszi hogy írtatok:)
2011. aug. 2. 09:23
 7/25 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak írom hogy én már akkor lejöttem futószárról amikor tudtam ügetni de vágtázni nem. Szóbal volt egy két hónap amíg szabadon el tdtam sajáttani az ügetést. És kb. 2 hónap szabadon ügetgetés után ültem vissza futószárra megtanulni a vágtát. Akár lovas edző akár valami hasonlószerintem nem kell az első pár alkalom után már vágtázni mert az csak össze zavarná az egyébként is biznytalan lovas tudását, és csak össze csapná a munkáját. Először eyébkét még én is heti egy alkalommal jártam és tökéletesen elsajátítottam az alapokat.


2. válaszoló vagyok!

2011. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
kÖSZI !! De akkor egy lovaglóedzés elég? Neked mennyi ideig tart egy edzés?
2011. aug. 2. 11:53
 9/25 anonim ***** válasza:
1 óra. És ha jó az edződ akkor elég az egy is, ha olyan a tudása amit jól át tud neked adni, és te könnyen meg tudod tanulni. Ja és kell az érzék is hozzá. Volt egy csaj a lovardába aki 2 hónapig minden nap járt de nem fejlődött semmit.
2011. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Csak aztán nehoggy bele ess abba hogy tök jó, és többet és mégtöbbet akarok. Meg ha van lovas tábor és van keretetek befizetni akkor fizessétek be, mert nem tudom máshol hogy van de mi napi kétsze is lovagoltunk, egész délelőtt és délután. :D
2011. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!