Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A vágtát könnyebben meg lehet...

A vágtát könnyebben meg lehet tanulni, mint az ügetést?

Figyelt kérdés
És miért?
2011. jún. 22. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hát sztem nem. én kiskoromban tanultam lovagolni, jobban szerettem az ügetést, a vágtától féltem.
2011. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
NEM!Nekem nem volt könnyebb.Az ügetést kb 2-3 alkalom alatt tökéletesre csiszoltam,de a vágtám kb 5 alkalom után lett jó.
2011. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A vágta könnyebb, az ügetés gyors, pattogós. De a vágtához bátorság kell, és biztonságérzet, hogy élvezze az ember.
2011. jún. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon lovasfüggő. Ha jól tanítják, nyugodt, biztonságos lovon, akkor az emberek többségének tetszik. A felnőttek gyakran "nyuszik", mert félnek a veszélytől. Sokszor a gyerekeknek könnyebb tanítani mindent, mivel ők még eredendően bíznak a lóban, aki megérzi ezt.

Aki nem fél, hanem pozitívan áll hozzá, és elhiszi, hogy nem esik baja, az nagyon szokta élvezni. Sokkal kényelmesebb, könnyű megtalálni a ritmusát. Ha megy, akkor a legnagyobb jutalmunk az szokott lenni, hogy kivisszük őket terepre, és egy dombra felmenő úton vágtázunk.

2011. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én mind a két járásmódot gyorsan megtanultam, de a vágtát jobban szeretem. Persze ehhez rengeteg gyakorlás kell, és nagy biztonságérzet. Ha vágtázhatok, számomra az a szabadság erejével ér fel :) Hagyom magam alatt a lovat röpülni, hogy számára is élvezetes legyen.

Fontos, hogy ne leckeként fogd fel a lovaglást, hanem szórakozásként!

DD

2011. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. júl. 15. 21:43
 7/16 anonim ***** válasza:
Én 1 alkalom alatt megtanultam vágtázni, míg ügetés nagyon nehezen ment...főleg a tan ügetés (borzalmas). Én szívem szerint egész órán vágtáznék de kikönyitve...:D
2011. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik a lovon is. Van, amelyiknek az ügetése kényelmesebb, van, amelyiknek a vágtája. Meg azon is rengeteg múlik, milyen lovon tanul az ember vágtázni. Én már felnőttként tanultam, először egy pesti lovardában, ahol osztályban lovagoltunk teljesen lestrapált, lusta lovakon. Kínszenvedés volt beugratni és vágtában tartani a lovat, utáltam is rendesen a vágtatanulást. Aztán nyáron elmentem egy vidéki lovardába, ahol kezdőként olyan lovat adtak inkább alám, ami már arra beugrott, hogy egy kicsit hátrébb húztam a külső lábam, és addig vágtázott egyenletes, nyugodt tempóban körbe-körbe a mezőn, amíg le nem állítottam. Rajta könnyű volt ráérezni a vágta ritmusára. Terepre is mentem vele sokat, ott se rohant soha el velem, teljesen biztonságban éreztem magam rajta. Szerintem ez a legfontosabb.
2011. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. júl. 16. 09:12
 10/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kezecske!
2011. júl. 16. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!