Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csődőr vagy kanca?

Csődőr vagy kanca?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 17:41
1 2
 11/17 anonim válasza:

Én biztos, hogy csődört választanék.

Sokkal jobb kiállásuk van, és nagyon szépen tudják"pakolni" magukat(ami lássuk be a díjlovas négyszögben igen jól mutat, és nem kis előny). Mindig tudják ugyanaz a teljesítményt nyújtani. Míg a kancák hisztisek lesznek ha sárlanak.

2011. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Én a kancát jobban javasolnám, hiszen könnyebb a bánás-i mód velük, mint egy csődörrel, Én is most néztem ki 2 lovat, vagyis egy kancát, és a csikóját!!! :D
2011. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 *LucaMolly* válasza:

Szia!

Csődört én nem vennék, ha csak nem tenyésztésre akarod használni. Kancával a sárlás idején nehéz bánni. Én leginkább a heréltet ajánlom!:)

2011. jún. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha kezdő lótartó vagy: kanca vagy herélt.

Ha már tapasztalt (bár akkor nem kérdeznél ilyeneket...): akkor mind1.

Ha tovább szeretnéd tenyészteni, akkor egyértelmű, hogy kanca, vagy csődör.

Ha hobbizni akarsz, és bértartásba vinni, akkor kanca v herélt, a csődiket kevés helyen fogadják...

Ha otthon tartod és esetleg versenyzel és van még néhány lovad és vele akarsz versenyezni és továbbtenyészteni, de úgy, hogy közben ne kelljen abbahagynod, akkor csődör.


Könyörgöm hányszor teszitek még fel ezt a kérdést??? Már milliószor le lett írva szerintem a válasz, csak keresgélni kéne, ha már ennyire lovat akarsz.... Aki meg ilyeneket kérdezget az várjon még a dologgal pár évet..

2011. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Inkább a kanca vagy a herélt :) azokkal könnyebb bánni, és nem csak a méneknek lehet jó kiállása, minden lónak amelyik jol van tanítva és foglalkozva van vele jó a kiállása :) és nem minden kanca kezelhetetlen sárlásnál, a fiatalabbak még kicsit hisztisebbek olyankor de egy idő után fel se tűnik már néhány kancánál hogy ha sárlik, a mének is csak addig nyugodtak míg egy sárlós kancát nem látnak
2011. jún. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Neked kanca, a csődörhöz tök(ös ember) kel.


A herélt meg egy megcsonkított állat, furcsa hogy ez a barbarizmus még nem tiltott. Bár a túltenyésztés és rossz nevelés miatt sok csődör kezelhetetlen.


Ha valaki nem tudd bánni egy csődörrel az vállalja fel a hátrányait egy kancának! Ha emberből van.

2011. júl. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A kancákkal a sárlás miatt van időnként probléma.

Én viszont már ültem csődörön, pedig még vágtázni sem tudtam. Elég lomha volt, pedig Tornádó volt a neve.

2011. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!