Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen miskolci (vagy a...

Milyen miskolci (vagy a környéki) lovardákat tudtok/ismertek?

Figyelt kérdés
Tudok lovagolni,nem kezdő vagyok.Várom a saját tapasztalatot,miért menjek oda és hogy miért ne.(Megfizethető lovardákat várok.)
2011. jún. 26. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bükkszentkereszt: jó,ha már tudsz lovagolni,ha terepre akarsz menni. Tanítani nem nagyon tanítanak,inkább a tereplovaglás a jobb náluk.

Görömböly: oktató függvénye,van aki szereti,van aki nem. Sárga csikó: nem ismerem,de úgy hallottam nagyon drága.

Miskolc és mályi között is van egy lovasiskola,úgy tudom jók az oktatók,van terepre is lehetőség,nem a legdrágább,de nehéz oda menni,mert nagyon tele vannak.

2011. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A görömbölyiről hallottam,de nem tudom melyikre gondolsz mert ott van 2 is,sőt 3.A többiről is hallottam,csak nem olyanoktól akik tapasztalatot is mondtak.
2011. jún. 26. 21:44
 3/17 anonim ***** válasza:

A Bükkalja lovasiskolára gondolok. Pár éve jártam oda,két oktatóm volt,mindkettő nagyon rendes,de jól oktatott,jó ló is volt.De hallottam egy oktatóról,aki csak "utaztatja" a lovasokat. Olyat hallottam,hogy valaki azért nem maradt,mert ugratni nem akart volna,azt lehetett volna gyakorolni,de pl terepre nem lehetett eljárni,arra lett volna pedig igény.

Közben nővérem megkérdeztem a sárga csikóról,azt mondja jól oktattak ott is,rendesek voltak,jó lovakkal,bár nem kifejezetten sportoktatók.

Bükkszentkereszten régebben jártam párszor.Rendes oktatás nincs,csak kiviszik az embert az erdőbe,attól függően mennyire tud lovagolni,vezetik a lovat,vagy ők maguk is lovon mennek.

A mályi mellettiről hallottam nagyon jókat.Egyszer nézelődni mentem ki.Ami nekem nem tetszett,hogy egyszerre többen voltak a pályán(személy szerint ez zavar engem),viszont nagyon odafigyeltek mindenkire,kezdőtől a haladókig,akik oda járnak nagyon szeretik.

Talán még majláton is van egy család,akik oktatnak,alapokra jók,de fejlődni nagyon nem lehet náluk,úgy hallottam

2011. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én a Balogh-Ligetet tudnám ajánlani, én is oda járok! Most lett új oktató, és ő kedvesebb. Van fedeles pálya, nézd meg a honlapot is: www.baloghliget.hu

Vagy pedig a Mogyorósi Lovardát válaszd: [link]

Igaz, ott még nem jártam, de egy ismerősöm oda jár. Nézd meg ezt a két lovardát!

A Bükkszentkereszten lévő Oroszkúti Lovastanya nem a legjobb, nem kötelező a kobak, és csak terep van.

Vagy a Balogh-Liget, vagy a Mogyorósi Lovarda.

2011. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Erre a Mogyorósi lovardára gondoltam,csak a nevét nem tudtam:-)
2011. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Hát a balogh liget..az lenne a legjobb csak 4ezer egy óra én pedig nem készülök versenyre,akkor jobb egy olcsóbb lovarda is,de ki fogom próbálni.A mogyorósiról hallottam,sok jót.Van díjugrató pálya,sima homokos,"ügyességi játékok".Azt is meg fogom nézni.
2011. jún. 27. 15:19
 7/17 anonim ***** válasza:

Én a Baloghból jöttem át Appelékhoz.

[link]

már 4 éve járok hozzájuk, most vettem saját lovat, most őt lovagolom. Sokan mondják, és hallom is vissza, hogy nem jó a lovarda, mert nem jó a pálya, akadályok sincsenek, és az oktatók bunkók, meg a társaság sem jó.Nos, 2 pálya van, az egyik homokos, betűkkel, a másik pedig egy sima füves karám. Akadályok márpedig vannak, (vadonatújak) 90 cm-esek. 2 oktató van, az egyik a kezdőkkel, gyerekekkel foglalkozik, megmutatja nekik, hogy hogyan kell ülni a lovon, irányítani a jószágot, és a legalapvetőbb dolgokat tanítja meg. Van egy másik, aki a haladó lovasokkal foglalkozik. Kiváló terep lehetőségek vannak. Az óradíj megfizethető (1500 ft/óra). Az órák nem abból állnak, hogy körbe körbe megyünk, hanem ügyességi feladatokat, alakzatokat hajtunk végre. A lovakkal való ismerkedési lehetőség még mindig fennáll. Amit eddig tapasztaltam, (már 4 lovardán vagyok túl, ők az 5.-ek) ez a legjobb lovarda, de ez csak az én nézőpontom.

2011. jún. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bükkszentkereszti: ugyanazt tudom elmondani.

Balogh: elég futószalagos jellegű, eddig nem nagyon hallottam pozitívakat róla, de szép, jól felszerelt hely.

Mogyorósi: 3000Ft/óra asszem, nem jártam még ott, de jónak tűnik.

Görömböly, a "fenti": nagyon a versenyzésre vannak rákattanva. Meg asszem 4000Ft egy óra.


Görömböly "lenti": na én ide járok :)) 2000Ft egy óra, bár én most lovat bérelek. Van homokos pályánk, rendes akadályaink, military pályánk. Sokat járunk terepre, főleg inkább oda meg a militaryra ugratni. 13 ló van, ebből 8 nem bértartott, rajtuk lehet lovagolni. Ebből 1 csikó, 1 shetlandi póni és 1 sportpóni van, gondolom a pónik már kicsik neked, így 5 ló marad.Szerintem elég jó hely, a legjobb, ahol valaha voltam :) Ha érdekel, írj privit és megadom az oktató számát :)

2011. jún. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hát..igen appelékről jót még nem nagyon hallottam.

Az utolsónak írtam privit.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2011. jún. 27. 22:42
 10/17 anonim ***** válasza:

Pedig a Balogh-Ligetben elég egy félórát lovagolni (az 2100 Ft, én is annyit szoktam), vagy megkérdezheted, van-e valami, amit lovaglásért cserébe tudnál csinálni. A Balogh-Liget nagyon jó lovarda.

Persze megnézheted a Görömbölyit meg a Mogyorósit is, csak ne a Bükkszentkeresztibe menj, azt semmiképp sem ajánlom!

Appeléket pedig valaki szereti, valaki nem, erről megoszlanak a vélemények. Próbáld ki, majd rájössz, te az Appelékat kedvelők vagy nem kedvelők közé fogsz tartozni.

Sok sikert!

2011. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!