Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyi év lovaglás után egy...

Ennyi év lovaglás után egy ilyen kis kihívás nem sikerülne?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, 10 éve lovagolok. Ennyi év alatt nem tanultam túl sokat, mert egy 4 éves gyereket nyilván nem lehet nagyon tanítani, és a lovarda sem volt túl jó, de erre persze csak kb. 3 éve jöttem rá. Ott inkább a társaság volt jó, és nem a lovagláson volt a hansúly, hanem a lovak gondotásán. Szombatonként jártam ki egész napra, és csak fél órát lovagolhattam, ha kevesen voltak és le kellett lovagolni a lovakat, akkor 1-másfél órát. Az edzések se voltak kemények, a fél órából 15 percet léptünk, volt egy kis ügetés, a végén pedig max egy kör vágta. Sok évig jártam oda, de nem nagyon fejlődtem. ne nézzetek egoistának, nem azért mondom, de elértem azt a szintet, hogy jobban lovagoltam a többieknél, akik futószáron ügettek (én szabadon vágtáztam, szlalomoztam, stb.) és onnantól kezdve nem tanítottak új dolgokat, minden héten ugyanazokat a dolgokat kellett csinálnom.

Aztán a tulajdonosok egyre bunkóbbak lettek (az évek során sok bértartóval összevesztek, akik átmentek másik lovardába a lovaikkal és a régebbi tanulóik is egyre csak eltűntek) Aztán eljött az az idő, hogy új lovarda után néztem. Itt a közelben van egy jó lovarda, most is oda járok, de volt pár hónap, amikor mind a kettőbe jártam. Abban az időben a régi lovardám nagyon megutálta ezt az újat, mert sokan jöttek át ide. Elkezdtem érezni a különbséget a két lovarda között, és a újabb sokkal jobb volt, ezért a régit ott is hagytam ( azóta már be is zárt)

Most már tanulgatom az ugratás alapjait, és végre nagy lovakon ülök, nem önfejű pónikon. Azonban úgy érzem, a lovaglások előtt félek. Van ott egy ló, akit nagyon nehéz hajtani, és hajlamos rá, hogy ha a lovaglás elején a lovas nem elég határozott akkor egy-egy óvatlan pillanatban elszalad. Csinálta már ezt velem nemegyszer. Próbálok határozott lenni, de nagyon könnyen elfáradok, többek között ezért sem szeretek ezen a lovon ülni. Volt már rá példa, hogy rosszul lettem a nagy megerőltetésről. Tisztában vagyok vele, hogy az ilyen lovon lehet a leginkább megtanulni lovagolni, és nem az automata lovakon. De mit tegyek ha nem tudom hajtani, vagy ha szórakozik velem? (Azért meséltem el az egész történetemet, hogy lássátok, honnan jutottam el idáig)


2011. jún. 28. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvastam a történetet,az tényleg nagyon jó,hogy 14 éve lovagolsz:)De egy póni azért mégsem egy nagy ló.Az tényleg durván hangzik,hogy rosszul lettél,az a ló tényleg sok lehet egy kicsit neked.Nem lehet megkérni a tulajt vagy az edződet,hogy átülj egy darabig egy másikra gyakorolni?Ha már jobban megy,visszaülhetnél az előzőre...

2011. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

(Én 8 éve lovagolok, ugró lovas szinten) Szerintem az lenne a legjobb, ha szólnál az edződnek erről, hátha rárak kikötőszárat, vagy shambont, ő ismeri a lovát, szóval csak tudja. Esetleg ad egy más lovat. Azért fáradsz el könnyen, mert nincs kondid (!). Igen, nem az automata lovakon lehet megtanulni lovagolni, mert ott nem fejlődsz.

Gondolom azért félsz a lovaglás előtt, mert félsz a lótól, hogy már megint mit fog csinálni, és így nem élvezetes ez az egész (én is voltam már így.) Szólj az edződnek, beszélj vele, mert így, hogy nem is élvezed (már bocsánat, de) "kidobtok az ablakon" egy csomó pénzt. Ezt a sportot igenis azok csinálják, akik élvezik

2011. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az edzőm tudja hogy nem szeretek azon a lovon ülni, ezért néha könnyebb lóra ültet, de általában csak akkor, ha előbb szólok neki (pl. beteg vagyok,stb.)

Engem az bosszant, hogy a a nálam 1-2 évvel idősebb lányok gond nélkül megülik ezt a lovat.

Mikor úgy megyek oda a lovardába, hogy magabiztos vagyok, és előre tudom hogy rá fogok ülni, és föl vagyok rá készülve, akkor kicsit jobban megy. Nekem az edzőm mindig azt mondja, hogy a lovaglás elején legyek vele nagyon határozott, hajtsam, hogy menjen előre, és akkor könyebb dolgom lesz vele, csak az a baj, hogy így már az elején elfáradok, és mikor a vágtához érünk, jó ha be tudom ugratni.

2011. jún. 28. 12:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj ezekkel a lovakkal, akiket többen lovagolnak, mert mindig más ül rajta más stílusban lovagol és másképp cibálja szegényt. Így hát minden lovasát teszteli, én is már lovagoltam olyan lovat, az elején kicsit határozottabb voltam, az első hülyülésnél megmutattam neki a pálcát és utána működött rendesen, de mivel más is lovagolta ezt minden alkalommal el kellett játszani. Merj kicsit jobban odapöccinetni neki, nem lesz belőle veszekedés. Ha meg szalad akkor had szaladjon, ilyenkor még direkt hajtom is, aztán mikor lassulna még tovább hajtom, előbb utóbb megunja és rájön, hogy nincs értelme körbe körbe rohangálni. Lovagol sok sok átmenetet, akkor fel tudod kelteni a figyelmét, és persze a patanyomfigurák is hasznosak, de ezt a edződ is biztos mondta.

Szóval nem kell félni, kellő határozottság kell, elvileg fennmaradsz a lovon, ha pedig az ülésbiztonságod miatt félsz inkább kérd vissza magad egy két alkalommal futószárra kengyel nélkül, vagy egy könnyebb lovaglású lóra szabadon, szintén kengyel nélkül.

2011. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ugró szinten lovagolok, és kb 10 különböző vérmérsékletű pacin ültem. A heves lovakat tanácsos egy zárt helyen (pl: fedeles, körkarám...) lemozgatni edzés előtt. Ha már előző nap mozogtak, akkor meg csak vidd be, had ügessen, bakoljon kedvére. =)
2011. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire elfáradsz, nincs kondid, ami pedig fontos, mert enélkül már 10 perc alatt elfáradsz. Esetleg fuss, bicajozz, h legyen kondid
2011. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem hasznaltal palcat, akkor hasznalj!(Bocsi de nincs ekezet) Es sose feledkezz meg a csizma segitsegekrol.Ha hasznalod a palcat nem fogsz annyira elfaradni es jobban fog menni.Ha viszont hasznalsz, akkor kicsit erosebben csapj oda neki.Es kozbe fogd a szarat erosen. :)
2011. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Nagyon ismerős a történeted, és minden apró részlet megegyezik...régebben a Póni tanyára jártál?

Bocsi ha tévedtem, de rögtön az ugrott be, amikor olvastam :D

2011. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Utolsó: Nem, a Patatanyára jártam.

2012. febr. 14. 15:29
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon sokat ér ha kicsit futószáron edzed magad :) én nagyon sokat dolgoztam igy és mára egyáltalán nem fáradok el van mikor egy nap 3 lovat lovagolok egymás után . Lehet ugy gondolod a futószár a bénáknak való de nem az segit a legtöbbet . Amugy nekem is nagyon ismerős az az új hely ahova jársz hol van ?:)
2012. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!