Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan képezzem a csikómat...

Hogyan képezzem a csikómat díjlóvá?

Figyelt kérdés
augusztusban lesz 4 éves.minden álmom az,hogy díjló legyen belőle. de idáig nagyon nehéz eljutni.pénzünk nincsen olyanra,aki lovagolná és megtanítaná neki a helyben járást,ezt és azt.
2011. jún. 28. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha majd te akarod lovagolni akk először TE tanulj meg díjlovagolni. És ez bele fog telni egy kis időbe az bisztos....

Ez nem úgy megy h veszek egy könyvet és az alapján majd csak megtanulom én is meg a ló is....://

2011. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értesz hozzá egy kicsit is akkor nem fog menni.. jobban járnál ha keresnél valakit aki helyetted képzi, ráadásul Neked is meg kéne tanulnod díjlovagolni ahhoz, hogy kihasználd a lovad tudását.
2011. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én lvoardai lovon díjlovagolok 3 éve. gyeposzban illetve pk-ban versenyzek.ifi vagyok
2011. jún. 28. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van időd akkor szerezz kisebb farönköket és tedd őket keresztbe mint egy kisebb akadályt. Menjetek oda és lassan úgy, hogy te futsz a ló mellett ő pedig üget melletted próbáljátok így átugrani. Fontos, hogy te ne ugorj vele :D és, hogy érezze h megbízhat benned és h határozott vagy. Mindennap gyakoroljatok és hagy szokja meg. A végén persze valamivel jutalmazd. Előbb-utóbb rá fog érezni az ízére és tetszeni fog neki :) De persze az is számít h milyen fajta a lovad.
2011. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Miért kell egy leendő díjlónak keresztbe tett farönköket ugrania? Lehet, hogy én vagyok tudatlan, de nálunk a díjló nem ugrat, hanem a díjlovagló négyszögben végez gyakorlatokat. Talán lemaradtam valamiről?

2011. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Díjlovaglást írt, nem díjugratást...

Necces. Amit írsz, a helybenjárás, az a piaffe. "S" osztályban van. Viszont "S" osztályig ezer lóból egy ha eljuthat. Persze ez sokmindentől függ.

Tehát vagy megtanulsz ilyen szinten lovagolni - ami barátok közt is 5-10 év intenzív képzés- vagy fizetsz egy profi díjlovast rá, akire a gatyádat ráköltheted.


Szerintem keress egy JÓ díjlovas edzőt, és kezdjétek el képezni a lovadat "A" szintre. Aztán így szépen fejlődhettek együtt, szakmai felügyelet alatt. Aztábn így pár év alatt akármi is lehet belőletek. Ha nem ezzel, a akkor a következő lovaddal.

2011. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha ezt te így itt megkérdezed, sehogyan. Neharagudj, de ez az igazság. A te lovad. Először meg kéne ismerni, és végiggondolni, hogyha te ló lennél, melyik mozdulatra mi ösztönözne.
2011. júl. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!