Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a csikómat a harapásról?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 16:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

HÚÚÚ , először úgy olvastam ,h hogyan tudnám leszoktatni a CSIKLÓMAT a harapásról ? :D:D

Amúgy , üsd meg a tenyereddel az orrát , mármint azt a részt... állítólag az nagyon érzékeny pont...

2010. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
vágdd pofon ha harap ennyi !
2010. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kiabálj rá, vagy csapj a nyakára "hangosan", de erősen. A pofánvágással az a baj, hogy elkezdheti félteni a fejét.
2010. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
azaz de NE erősen. ez elmaradt bocs
2010. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

A ló helyébe ha megütnének én úgy visszaharapnék, hogy csak na. Aztán soha többé nem engednélek közel magamhoz. Nem tudom, hogy van-e lovuk azoknak akik az előző válaszokat írták, de ha gondolod, üsd meg nyugodtan, kurv@ra szeretheted a lovad... Én mit meg nem adnék azért, hogy legyen egy lovam, akit símogathatok, szerethetek, vele lehetek, másoknak meg van és ők meg halálra verik szerencsétlent. Persze, hogy harap.

Bocs a durva szavakért, de ez a "üssük amíg egy érzés nélküli robot nem lesz a lóból" ma már annyira általánosan elfogadott, hogy elég könnyen felb@ssza az agyam ha arról van szó.

Ha megütöd azt közlöd vele: félj tőlem, én bántalak!

Szerencsétlen lónak nyilván van már kellő rossz tapasztalata, hogy megvédje magát.

Persze lehet mentegetőzni, hogy már nem használ semmi sem, de ez akkor sem emberi módszer. Ha már nem tudsz vele mit kezdeni, akkor basszus itt vagyok, bármikor, tárt karokkal várom...

Add el egy megfelelő embernek, csak ne üsd.

Amint megütsz egy lovat a te emberi méltóságod szenved csorbát, és nem a lóé.

2010. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én még soha nem ütöttem meg egyik lovamat sem. És nem is akarom. Próbálom erőszak nélkül kiképezni őket. Az előző helyen verték a csikómat :(
2010. ápr. 7. 16:12
 7/18 anonim ***** válasza:

18:05 vagyok.

Azzal, hogy simogatod meg szeretgeted a lovad az egy gyönyörű dolog.

De gondolom még nem találkoztál olyan lóval amit így dédelgettek és az ember fejére nő. Mert egy több száz kilós állat esetében ez életveszélyes.

Nem agyonverni kell.

A csikók harapnak. Ez természetes, mivel játszanak. Csak én nem akarok a játszópajtása lenni, mert elvárom hogy tiszteljen.

Ezért írtam én pl azt hogy kiabáljon rá és hangosan csapjon oda. Ha egyszer megfigyelsz egy ménest, sokkal durvább dolgok mennek ott, mint az hogy én rákiabálok a lovamra, hogy ne harapjon belém.

Láttam én már pár plasztikázott testrészt lóharapás miatt.

Úgyhogy lehet szeretgetni meg dédelgetni, de ésszel.

2010. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
1 LÓ MUNKA ÁLLAT ebből adódóan nem házimacska és kutya akit orba szájba kell simogatni! 2 mivel elég csökönyös is egyben ezért mintt minden állat és ember ha valamit akar a másiktól akkor azt erőszakosabban kéri ! , tanítja legegyszerübb példa a vad ló ha valamejk rosszalokodik akkor a vezér móresre tanítja akit kell! vagy ne mennyünkk el az iskolától ma már nem szabad ütni a gyereket nem ugy mintt apáinkk nagyapáinkk idejében és mivel nem szabad odacsapni igy elfajulnak és nevelhetetlenek lesznek ha harap a ló odacsapsz oszt megérti hogy amit csinált azt nem szabad nem kell azt féletni és himestojás kéntt bánni vele! Nem azt mondom hogy álladnóan ütni verni meg drasztikusan stb.. NEM hanem hogy nem kell félni odacsapni ha oda kell csapni! És ne legyél ennyire Ló...zi hogy nem szabad odacsapni mer a "lovacska elszalad" és depressziós lessz azért lessz az mert arra nevlnéd hogy érzelmileg egy gyenge állat legyen!
2010. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De én nem ütéssel nevelek, hanem természetes lókiképzéssel próbálom kiképezni és hamarosan visszük oktatóhoz. Mert ha megütöm attól ö még engem nem fog tisztelni. Max.: félni fog
2010. ápr. 7. 20:01
 10/18 anonim ***** válasza:
mi úgy tanítottuk h összeszorítótűk a pofáját és mondtuk neki hogy nem rossz ló! és mérgesen és nekünk eljátszotta h jaj de fáj de neki nem fáj csak neveled
2010. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!