Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el futószárazni...

Hogyan kezdjem el futószárazni a csikómat?

Figyelt kérdés
Amikor a csikómat futószárra teszem, nem akar körön menni hanem szembe áll velem és csak les vagy vágtázik de azt is csak egy félkörön, akkor is ha futószárazó ostor van nálam. Hogyan tudnám rávenni, hogy körön menjen? Vagy hogyan kezdjem el futószárazni?
2010. aug. 25. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmész egy lovardába, és megatnulod. Szóval bocs, de hogy a halál f***ba akarsz te tanítani, mikor semmit nem tudsz az egész folyamatról? A diák ne tanítson!
2010. aug. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első körben 2 ember kell hozzá, egy aki a futószárat fogja és egy aki körön vezeti a lovat. Nem tudja mit akarsz tőle, ne várd el, hogy az első pár alkalommal tökéletesen menjen. Eleinte az a 2 emberes megoldás kell aztán szép lassan rájön a ló, hogy mit is szeretnél tőle.

Én jobban utána kérdeznék a dolognak, pl egy belovaglótól.

2010. aug. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Majd visszük belovaglóhoz, is de meg csak 2 éves.
2010. aug. 26. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
remek ötlet ez a két emberes,de én még hozzá tenném hogy ha lovad makacskodik akkor egyszerűen vidd arréb hogy lenyujgodjon.(én inkább a kutyákhoz értek mintsem lovakhoz X)).
2010. aug. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

idd körre.:

odaállsz mellé. mondjuk azt h balkézre mész.

és

akk a balkezedben legyen az ostor jobban a futószár.

hátulról midnig hajtsad ostorral. de csak KICSIT és FINOMAN.!!

és kezdj fele körbe sétálni ahol akarod hj körön menjen.

majd szépen lassan engedd kia futószárat körre. és közben hajtsd a lovat. ha befordulna, NE verd meg éte.! még kcisi.még nem cisnált ilyet.!!!

inkább simogasd meg,hogy jobb legyen köztetek a kapcsolat.!

remélem tudtam se4gíteni.10éve lovaoglok

14/L

2010. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

elöször próbáld meg hogy valakit megkérsz hogy sétáljon mellette,te pedig állj középen de elöször ostor nélkül,ha ez menni fog neki,ennél többet nem ám csinálsz vele,nehogy rá ülj,mert könnyű elrontani egy csikót.vezetőszáron viszont sétáltathatod,jó lovazást! :)

(én 12 éve lovagolok)

17/L

2010. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged rá megoldás lenne ha látná hogy egy másik ló is ezt csinálja vagy ha egy lo mellette menne kivülről egy lovassal fszáras körön miközbe a csikót fogják a másikló meg megy mellette.
2010. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Félreértettél, nem azt mondtam, hogy most vidd belovaglóhoz és egyből lovagolja be, hanem csak azt, hogy az első lépésekben segítsen, mint pl a futószárazás, mert elég könnyen rögzül a lóban a rossz szokás, utána dupla munka kinevelni belőle.
2010. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!