Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves korában nyugdíjazzun...

Hány éves korában nyugdíjazzunk egy lovat?

Figyelt kérdés
rendes díjugrató lóra és sima hobbilóra gondolok
2011. júl. 9. 06:04
 1/5 anonim ***** válasza:

én még huszonpáréves lóról is hallottam, akivel óvatosan még hobbiznak (teljesen egészséges volt, legalábbis lábügyileg)

És 18 évesről is, akivel díjugrattak.

Ez is lófüggő, attól függ h hogy bírja a lába.

2011. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, igaza van az elsőnek.
2011. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ismerek "nyugdíjazott" díjugrató lovat, akit díjugratásból nyugdíjaztak, de a lovasiskolában még mindig dolgozik

pl. van egy 25 éves shetlandi póni aki kifogástalan erőben van, persze jobban kímélik

attól függ mi alól akarod nyugdíjazni...

2011. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
rengeteg mindentől függ a dolog. egyes fajták hamarabb "elkopnak", mások huszonévesen is vígan elrotyiznak a pályán. gyakorlatilag teljesen egészségfüggő, találsz olyan lovat, ami 10 éves sincs, de nem lehet lovagolni, egy korábbi sérülés vagy baleset miatt, húsz év körülit, aki tudna még menni, de már elkoptak az ízületei, ezért nem terhelhető... a galopp egy speciális eset, itt a lovak max kb 10 éves korukig futnak /úgy tudom, rövid távon 8-9 éveset már nagyon ritkán találni, hosszú távon még inkább/, mert az első néhány életévükben olyan terhelésnek van kitéve a szervezetük és persze a lábaik, hogy egyszerűen "nem bírják az iramot". ezek a lovak vagy ménesbe mennek, ha jól futottak, vagy eladják őket hobbilónak, vagy, csúnyábbik esetben vágóra kerülnek.
2011. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
igen igazuk van az előttem íróknak.. vannak lovak amelyikek annyira meg vannak tehelve, hogy akár 6 évesen a lábaik meg vannak rogyva( főleg az elsők) . de ha megnézitek az eurosportos lovakat( shutterfly) a legtöbb 15 felett van csúcsformában...
2011. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!