Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves korában érdemes...

Hány éves korában érdemes elkezdeni ugrani tanítani egy fiatal lovat? és hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

legkorábban 4

járóiskola(ügetés,vágta) , majd járóiskolából x , majd tornáztatósor, csak ezután szóló ugrások

2011. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha még nem is láttad, hogy megy ez, sehogy se kezdj hozzá. Rengeteg az elrontott ló, akiből később nagyon nehéz kinevelni a berögződött rosszat, ha lehet egyáltalán.

A ló nem kismacska, nem játékszer - csak olyan akarjon bármilyen szinten is lovat képezni, tanítani, aki ért hozzá, vagy megfelelő szaksegítséget kap.

2011. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem vagyok már kezdő lovas (11 éve lovagolok ) és 2 éve díjlovaglásban versenyzek, fél éve kezdtem el ugrani, és nemrég vettem saját lovat amit ugrani szeretnék tanítani, úgyhogy nem kell leszólni, csak gondoltam itt olyan sok az OKOS ember. És az edzőm segít...
2011. aug. 24. 12:15
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
ha 2 éve dijlovagolsz akkor te is tudod a kérdésedre a választ!elöször idomitani erösiteni kell és megtanitani neki az alapokat (fordulni,menjen át rajta a felvétel stb)és utána jároiskola,kavaleti ,kicsi x stb.
2011. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-5 éves korban el lehet kezdeni. először futószáron. járóiskola,x,meredek. és sokat, sokat kell foglalkozni vele. de ezt csak akkor, mikor már lovas alatt nagyon jó megy... lépésben, ügetésben és vágtában is.
2011. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!