Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetésnél miért csúszik hátra...

Ügetésnél miért csúszik hátra a kengyel?

Figyelt kérdés

Amikor könnyű ügetek, akkor a jobb lábamon a kengyel egészen a bokámig csúszik. Így minden egyes leülésnél azt igazgatom, több kevesebb sikerrel.

Miért csak a jobb lábamon ilyen? Mit csináljak, hogy ne legyen ez? (Egyébként bal kezes vagyok. Talán a jobb lábam "gyengébb", ez lehet butaság, de erre gondoltam :))


2011. júl. 9. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nincs lenyomva a sarkad. Ha le van nyomva, akkor nem csúszkál a kengyelben a lábad. Nekem is gyengébb az egyik oldalam, én jobb kezes vagyok, és a balból csúszkált ki régebben. Figyelj oda jobban rá, próbáld erősebben lenyomni. Csak sok lovaglás kérdése az egész, a végén már automatikusan lenyomja a sarkát az ember.
2011. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban azért, mert nem a sarkad az ülésed legmélyebb pontja.

De ne "nyomd" hanem engedd le a sarkad, lazán.

(Kettő: helyes kengyelhosszal lovagolsz?)

Különben merev, feszes és erőlködő lesz az ülésed.

2011. júl. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Cyan kengyelhosszvéleményéhez fűzöm:

Kedves kérdező! Valóban, a kengyelszíj hossza is számíthat. A jó kengyelhossz olyan hosszú, mint a hónodtól az újjad végéig a karod kinyújtva. Ezt később a nyeregből igazíthatod.

2011. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyszerű a válasz ahogy előttem is írták nyomd le a sarkad és szorítsd a térdeddel és a lábszáraddal, taposd a kengyelt és amikor könnyített ügetésben kiemelkedsz, akkor a sarkad és a vállad maradjon egy vonalban, tehát ne húzgáld a lábadat se előre se hátra :)
2011. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, lazán engedd le a sarkad, és akkor menni fog!
2011. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Nekem is van amikor hátracsúszik és meg kell igazítanom
2011. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem butaság, nem te vagy az egyetlen akinél ez így van! Ne "lábujjhegyen" áljj, és próbálj meg kengyelből ügetni, folyamatosan lépd a kengyelt! Szorítsd le a sarkad , és a bokádról feledkezz el,(ne bokával emelkedj ki a nyeregből)Egyformán lépd a kengyeleket! Ha bokából emelkedsz biztos, hogy bele fog csúszni a lábad a kengyelbe.
2011. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!