Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló megeheti a görög- illetve...

A ló megeheti a görög- illetve a sárgadinnye héját, a külső részét? Pécsen és/vagy a környékén van lovaglási lehetőség, ahol oktatnak, kb 1500 Ft-os áron?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 22:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
*héjat, nem hájat XD sry
2011. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
értem.. köszi :) csak azért kérdezősködök, hogy nehogy olyat egyen, ami neki árt.. nekem az egyik oktatóm folyamatosan mondta, hogy ne engedjem legelni a lovat az akácfáról, mert az nem jó neki..pedig kifejezetten ízletes falatnak tűnt, én úgy láttam, de ha nem, hát nem. :)
2011. júl. 11. 21:34
 13/16 anonim ***** válasza:
az akácról én is azt hallottam, hogy mérgező, pedig nálunk a lovak viszonylag sokat esznek belőle, imádják, és semmi bajuk sincs. :)
2011. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Akácnak nem a levele mérgező, hanem ami a fában van keserű nedv, és szúr is. A lovaktól csak olyan élelmet kell elzárni, ami már a megkóstolásnál is veszélyes (pl tiszafa), vagy ártalma ellenére rászokhatnak a lovak (Pl aggofű), mert igazából rájönnek maguktól is, hogy ez nem finom, ami akkor mérgező is. A diófa is mérgező eredetileg, de én úgylátom a lovak magasról tesznek rá. xD És én is. Annyi méraganyag az ő szervezetükben annyt tesz, mint a miénkben a chips, szóval... xP
2011. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Siklós, Apró paták lovas sport egyesület, alkalom 1500ft bérlettel 1000 ajánlom:)
2011. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

A diófa levele is elvileg mérgező, az én lovam pedig több éve mindig eszi, mert közvetlen a legelő mellett van. Görögdinnyét természetesen ehet, imádja. Minden másra azt tudom mondani, hogy majd ő eldönti mi jó neki és mi nem. :)


Nem kicsit késtem le a válaszolást, tisztába vagyok vele, de hátha az utókornak szüksége van erre a véleményre :D

2017. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!