Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás így? Szerintetek?

Lovaglás így? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel megyünk egy helyre lovagolni de azt mondták, hogy saját felelőségre lovagolunk (mint mindenhol), de akié a ló az nem tud ott lenni. Én már 2,5-3 éve lovagolok de csak ügetek (mivel a lovardába nem igazán oktattak jól és most nemrég jöttem át egy másikba.) Párszor már ültem a lovon, amikor egy másik helyen volt.

Szerintetek így is felüljek rá, hogy nincs ott felnőtt?

Kobak mindenképp rajtam lesz!!


2011. júl. 11. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne! Amíg nem érzed magad biztonságban a ló hátán, és nem tudsz biztonságosan mindhárom jármódban irányítani magadtól a lovat, addig felügyelet nélkül ne űlj róla.
2011. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a másik helyen kisgyerekeket, kezdőket oktattak rajta.
2011. júl. 11. 19:52
 3/11 anonim ***** válasza:
deh nem mind1 hogyan... futószár,szabad ? ha ráis üllsz valaki legyen ott veled.deh a legjobb egy edző lenne.
2011. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát először csak futószáron ülök fel a lóra. Aztán majd ha több alkalmalom után úgy érzem, hogy mehet szabadon akkor egy kicsit megyek vele szabadon.

Köszi a válaszokat!

2011. júl. 11. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:

NE, nagyon ne! Ennek csak rossz vége lesz. Velem megtörtént, csak én egy ismerősöm lovára ültem, haladó lovasként úgy hogy ő is ott volt.

Hiába volt rajtam védőfelszerelés, nemcsak kobak, megtörtént a baj. Egy pillanat alatt.

Kint a réten, vágtában kitért jobbra a kanca, én meg egyenesen tovább. Kórház - két hét otthon - csípő, térd, könyök, csukló zúzódás- hetekig használhatatlan kéz és iszonyatos fájdalom. Ma már tudom hogy nem érte meg kipróbálni a fiatal kancát aki eddig senkit nem dobott le.

Mivel még nem tudsz vágtázni, ugratni addig ne. Felügyelet nélkül pedig soha! Ha megtörténik a baj nincs aki pl azonnal kórházba visz.

Tényleg, tanulj meg lovagolni rendesen mind3 jármódban, gond nélkül, sok rutinnal a hátad mögött, utána felügyelet mellett (!!!) felülhetsz rá.

2011. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyire kezdő lovasként, csak oktatói felügyelettel lovagolj. Sose legyél egyedül, mert, ha baj van, akkor legyen ki segítsen, vagy segítséget hívjon.
2011. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Falun ***** válasza:

szerintem se kellene... gondolj bele, a ló nyugodt de hirtelen megijed, felugrik te hátra a lábad a kengyelbe ragad és végigszántja veled az egész pályát....

ha nincs ott felnőtt és nem is ülsz még "rendesen" lovon akkor inkább NE!!

2011. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs veled egy edző vagy egy felnőtt és ha nem tudsz még vágtázni sem, akkor ne, mert beláthatatlan következményei lehetnek!
2011. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amíg sohase vágtáztál, terepre tilos menni. És felnőtt nélkül se éri meg sehol se lovagolni, de ha győz a makacsság, kobak, és lehalkított mobiltelefon a zsebedben.
2011. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Úgy döntöttünk mi is, hogy haggyuk, szóval már el se mentünk arra a helyre mert megtudtunk még pár dolgot a helyről és inkább hagytuk az egészet mert nem tűnt egy az elmondás szerint (se) szimpatikusnak.

2011. júl. 12. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!