Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondja azt az oktatóm...

Miért mondja azt az oktatóm hogy darabos a munkavágtám? Mi az hogy darabos? Hogy javíthatnám ki?

Figyelt kérdés
Én is érzem hogy nem kényelmes csak nem tudom mit rontok el. :S
2011. júl. 15. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Lassú vagy. Azt jelenti. Aki nehezen kap levegőt: Darabos a levegő-t mondják.
2011. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem értem!! Mit mondanak darabosnak? Addig értettem hogy lassú vagyok. De miben vagyok lassú?
2011. júl. 15. 17:12
 3/11 anonim válasza:
mi a faxom az a munkavágta?
2011. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az amikor beleülsz a nyeregben vágta közben. Meg van a vadász vágta amik kiemelkedsz a nyeregből.
2011. júl. 15. 17:20
 5/11 anonim ***** válasza:
kérlek szépen,h benne ülsz a nyeregbe a popódon :) néhol így mondják.
2011. júl. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De ez a munkavágta és ha lehet akkor kérlek szépen a kérdésre válaszolj!

;)

2011. júl. 15. 17:24
 7/11 anonim ***** válasza:

szia!

te is érzed, hogy kényelmetlen, ez azért van, mert a ló nem lép be maga alá a hátuljával eléggé (vagyis nem elég térölelő a mozgása) ilyenkor csak annyit kell tenned, hogy jobban odateszed a belső csizmát. ha hajtósabb a ló, akkor minden egyes vágtaugrásánál adnod kell a beugratósegítséget- ezt biztosan tudod már, hogy hogy megy :) ne ess azonban túlzásba, mert ha nagyon hajtod csizmával, akkor hajlamos "elgurulni", tehát vedd fel könnyen a szárat, hogy bele tudjon támaszkodni. jó lovazást :)

2011. júl. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Köszönöm most már vágom a munkavágtát. Én 25 éve lovagoltam rendszeresen (a helyi Tsz. lovain) de sajna nyereg nélkül mert hogy nem volt. De mindenesetre a ritmus és a megfelelő comb és sarok munka elengedhetetlen volt egy gyenge "vágtához".
2011. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem értem ezeket az oktatókat. Közlik a lovassal, hogy hibája van, de csesznek megmagyarázni, hogy mi az és hogyan lehet kijavítani (tisztelet a kivételnek).

De a lovasokat se értem, ha nem értik a dolgot, miért nem kérdezik az oktatót?


Amúgy az van amit előttem írtak, nem lép maga alá rendesen a ló. Vagy jobban adod a belső csizmát, esetleg egy díjlovas pálcával tudod kicsit bíztatni, hogy jobban dolgozzon a hátuljával.

2011. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én egyébként egy fél kész lovas vagyok, de úgy néznek rám mint egy olyan lovasra akinek csak az udratás van hátra. Csak azért mert tudok sokmindent de nem tom hogy mi a támaszkodás, és hogy hogy kell rendesen munkavágtázni, mert ez nem a ló hibája hanem az enyém, mert nem mindig ugyan azon a lovon ülök (persze van egy ló amin ált. ülök de ő most kilett véve a forgalomból egy kis időre) és mindegyiken "darabosan "munkavágtázom. Szal nem a ló hibája hanem én rontok el valamit csak nem tudom hogy mit. Gondoltam hogy egyszer kéne csinálni egy videót a munkavágtámról és akkor látnám mi a hibám! :D :S És nem tudom hogy ez a fogalom hogy darabos mit jelent mert senki nem magyarázta el nekem, csak mindig annyit mondanak hogy toljam jobban alá a csípőm, de vágtában mintha megmerevedne a derekam és inkább kiállok a nyergből ami a legrosszabb választás.
2011. júl. 15. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!