Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem megy kengyel nélkül...

Miért nem megy kengyel nélkül a tanügetés (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Ma szabadon tanügettem úgy, hogy ki kellett venni a kengyelekből a lábaimat (nem most csináltam ilyet először). Viszont nem éreztem magam annyira stabilnak, és muszáj volt kapaszkodnom a nyeregbe elöl, és nem tudtam még közben irányítani sem a lovat. Ez egy magasabb ló szerintem, nem annyira kedvelem. Lehet, hogy a lónak olyan a mozgása, ami miatt nehezebb rajta ezt csinálni?

Esetleg én rontok el valamit? Milyen a helyes ülés közben?

Köszi a válaszokat előre is!


2011. júl. 15. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A ló mozgásától is függ,hogy könnyebb vagy nehezebb rajta tanügetni. Kicsit hátra kell dülni, comb szorit,sarok le és a derekaddal követed a ló mozgását. Sokat kell gyakorolni és menni fog.
2011. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először is tanügetéskor dőlj egy kicsit hátra, és lazítsd el magad. Mielőtt elindítod, végy egy mély lélegzetet, és érezd át, amint a csípőd egybeolvad a ló testével. Ezután óvatosan indítsd el, és hagyd, hogy a ló által megadott ritmus szerint mozogjon a csípőd. Ami fontos, hogy soha ne feszítsd be magad, mindig maradj teljesen laza! Ha már nem érzed magad biztonságban, lassítsd egy kicsit a lovat, vagy állj meg, lépj egy picit, majd újra indulj el.

Fontos a türelem!

Egyébként mióta lovagolsz?

DD

2011. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. júl. 15. 21:31
 4/12 anonim ***** válasza:
szoricsd a lovat a combot közé
2011. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már több éve, de még nem tudok vágtázni. Elvileg már tudnom kellene, de van ok, amiért nem jutottam el oda (először is amikor tanultam volna, nem tudtam menni mert mentem osztálytársam szülinapi bulijára). Van még tovább is, de mindegy.
2011. júl. 15. 21:32
 6/12 A kérdező kommentje:
A ló egy magyar félvér mén.
2011. júl. 15. 21:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert nem biztos még az ülésed. Ha sokat gyakorolsz, menni fog.
2011. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy arabos sodrim van, nagyon kényelmes a tanügetése, nyújt rendesen meg minden, de nem túl nagy a ló (155 cm a marja). Rajta mindent ki tudok normálisan ülni. Múltkor viszont átültem ismerős 170 magas lovára és hosszabbakat lépett, nehezebb volt kiülni a tanügetést és a vágtája is hosszabb volt. Kis gyakorlással már rajta is ráéreztem az ütemre.
2011. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Volt már egy alacsonyabb, lipicai herélt, akit lovagoltam kengyel nélkül ügetésben.
2011. júl. 16. 09:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért mindenkinek a tanügetéssel van gondja?:)

Próbáld meg térdel szorítani, a derekad meg a csípődet meg elengedni h a lóval mozogj!

Ha ennyire nem megy még akk muszáj lesz visszatérni a futószárra, így nem kell figyelned az irányítására. Gyakorold be ott, és utána menny csak szabadon! :))

2011. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!