Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglópálcának mikor...

A lovaglópálcának mikor melyik kézben kell lennie? És hol kell tartani amikor nem használjuk?

Figyelt kérdés
A ló lapockája mellett vagy kicsit vízszintesen?
2011. júl. 18. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A pálcát inkább jobb kézben szokták tartani, de néhányan bal kézben is tartják. Én lovagláskor úgy tartom a pálcát, hogy ne érjen a lóhoz, vagy ha hozzá is ér, még vágta közben se ütögesse őt, mindig legyen stabil. Én inkább a combomra szoktam fektetni, így nem adok a lónak megtévesztő jeleket.

DD

2011. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A pálca mindig a belső kézben van.
2011. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző írja jól, belső kézben. De nem törvényszerű, sok lovast látok, aki csak az egyik kézben tudja normálisan tartani. Mindenesetre nekem a belsőt tanították és úgy is használom.
2011. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Belső kézben és a combodra fektetve - aki a ló lapockája melett tartja, általában fedett marokkal lovagol, ami szártartás szempontjából nem jó.
2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Belső kéz, és a combon fekszik, miközben a csizma mögé mutat, de nem ér hozzá a lóhoz.
2011. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
belső kézben addig tartjuk a pálcát, amíg a ló hajlamos levágni a fordulókat. magasabban képzett lovaknál már a külső csizma támogatására használjuk, hogy lezárjuk a külső oldalt, és fordulatokban, illetve hajlításoknál a "belső csizma köré fordítsuk" ha egészen rövid ugrópálcával lovagolsz, akkor egyszerűen csak hátra mutat, ha díjlovassal, akkor az a combodon fekszik. egyesek "felállított" pálcával lovagolnak, vagyis előre tartják a hosszú pálcát, és adott esetben a ló fejét ütik. ezért versenyen kizárhatnak, akár a melegítőből is, mellesleg szerintem bunkóság a ló fejét ütni..
2011. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekemis a belső kézben tartást tanították. De persze pályán az akadályok között nem ér rá az meber pálcát cserélni. Én a bal kezemben tartottam, mert ott volt kéynelmesebb. A rövid pálcát lefele, egy kicsit inkább a combod felé kell tartani.
2011. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor nem használom mindig beledugom a chaps-embe vagy a csizmámba, de biztos vagyok benne, hogy ez így nem helyes, szóval ne is csináld így, és senki ne vessen meg ezért. :))
2011. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Belső kézben, és nem azért, mert a ló hajlamos levágni a fordulatokat, hanem hogy semmihez ne érjen hozzá, mert akkor neked is arra kell figyelni, hogy a pálcát ne húzd végig a karám oldalán/fákon/stb, és a ló sem ijedezik feleslegesen tőle, viszont versenyen szerintem ahol neked kényelmes, mert se díjlovinál, se ugrásnál nem nézik...
2011. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is chapsben hordom, igaz nem túl etikus, de számomra praktikus. Általában nem kell,de adódhat olyan szituáció amikor igen, és akkor jó, ha kéznél van.

Nem szeretek karámban körözni, tereplovas vagyok, ott meg nem nézi senki.

Amúgy nekem is belső kezet tanítottak, mikor kezet váltok akkor a pálca is vándorol. Ez még egy 60-70 cm-es pálcával kivitelezhető, de a 120 cm-sel nem próbálkoznék ilyen manőverekkel :)

2011. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!