Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindenhol ütik a lovat?

Mindenhol ütik a lovat?

Figyelt kérdés

Ahova én járok lovagolni, a tulaj patkolókovács is. Kicsit korábban értem oda és épp patkolt egy lovat. A ló 2x megpróbálta elvenni a lábát és szó szerint nekiesett az oktatóm kalapáccsal verni a ló nyakát. Aztán bement egy lovaglópálcáért és azzal is megcsapta néhányszor.


Ez engem egy kicsit lesokkolt. Azt mondta, hogy muszáj, mert különben nem tudja ki a főnök. És ezek után tényleg állt rendesen.

Már több helyen voltam és mindenhol ezt csinálták.

Akkor ez most normális dolog?


2011. júl. 19. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem normális dolog, viszont sajnos nagyon gyakran előfordul.
2011. júl. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem mindenhol ütik a lovat, kereshetsz olyan helyet, ahol 'natural horsemanshipes' emberek vannak. =) Ők értenek a lovakhoz. Az én lovam is egy nagy 'gazember', régebben szó szerint rátámadott az emberekre, de a természetes lókiképzés segített rajta.
2011. júl. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális ember az aki bántja a lovát.
2011. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem mindenhol, sőt az én ismerőseim és edzőm nagyon ellenzik ezt. A patkolókovácsom pedig imádja a lovamat, ő a kedvenc lova, sosem ütné meg. Egyedül a csontkovács üti a lovat, akkor, ha a farokcsigolyáit, meg az idegközpontokat akarja helyretenni gumikalapáccsal.

Egyébként nagyon régi felfogás ez, hogy a lovat bántani kell ahhoz, hogy tudja ki a főnök. A ló menekülő állat, sosem támadna emberre, maximum akkor, ha élete előző részében valamit nagyon elcsináltak vele.

Tény hogy olykor meg kell emelni a hangot, vagy erélyesebben fellépni velük szemben, ha már nagyon hisztiznek, vagy elszáll az agyuk, makacskodnak, de verni nem szabad őket, semmi jót nem tesz.

2011. júl. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ha pl hevederhúzásnál hátracsíp, akkor én is odacsapok egy kicsit. nem nagyot, tényleg csak h észrevegye magát...És segít.

tárggyal nerm ütöm, meg kézzel se nagyot, de ha egyszer igényli...

2011. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális dolog.Az ilyen türelmetlen embernek nem való a lovas életmód. Mélyen elítélem azt, aki neki esik a lovának, akár kalapáccsal, akár pálcával vagy bármi mással.

Én is néha szoktam bántani, de csak akkor amikor látom rajta, hogy ő is bántana. Látom rajta, ha töri valamin a fejét, de van egy bizonyos fokozatosság. Ha sunnyog én is sunnyogok, határozottan rászólok. Ha próbálkozik valamivel, akkor én is megemelem a kezem. Mindig csak annyi "erőszakot" alkalmazok, amennyit ő is. Nem mondom, hogy néha nem nyomom orrba, de azt már ki kell provokálnia.

Etikátlannak és nem lovasemberhez méltónak tartom, ha valaki veri a lovát. Múltkor egy amatőr díjugrató versenyen volt egy csaj, akinek kitért a lova az akadály előtt 2x is, úgy megverte ott pályán... legszívesebben leszedtem volna a lováról és a pálcáját a hátán törtem volna ketté.


Sajnos nagyon sok lovardában a ló nem sporttárs, hanem munkaeszköz, pénzkereseti lehetőség, lekezelően és sokszor erőszakosan bánnak velük, türelem helyett a megfélemlítés a fő eszköz. Aláírom amikor 10 lovat meg kell patkolni és pörögni kell nem nagyon van idő lónevelésre, de akkor sem ez a megoldás.

Szóval NEM normális dolog.

2011. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenki ert kivaloan a lovakhoz, ees ezt a hianyossagot meglehetosen jol lehet potolni eroszakkal.

De nem kell nagyon megijedni mert kozel nem faj anyyira a lonak mint neked fajnaaz utes.

2011. júl. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

minden kovács odavág ha szívatja a ló..

Majd ha te fognád a rúgós csődör lábát lehet hogy megértenéd hogy miért kell a tisztelet.nem csak aranyos, kedves lovak vannak..ha meg félelemből ellenkezik nyilván türelem kell nem erőszak.

2011. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lovas mondás szerint, ami szerintem nagyon igaz:

Az erőszak ott kezdődik, ahol a tudás végetér.

2011. júl. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ez nem normális!!!hova jársz lovagolni?
2011. júl. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!