Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány évesen lehet elvinni a...

Hány évesen lehet elvinni a gyereket lovagolni?

Figyelt kérdés

Van egy kis háttértörténet:

Kiskoromban egy lovarda mellett laktunk egy darabig, ami elég volt arra, hogy egy életre belém oltsa a lovak szeretetét. Sajnos a szüleimnek sem az anyagi helyzete, sem a hozzáállása nem engedte meg, hogy lovagolni tanuljak, mindössze néhány alkalommal ültem lovon. Ezért maradt az, hogy ha felnövök, akkor megtanulok lovagolni. Felnőttem, de jött az egyetem, és még egyetem alatt megfogant a kisfiam is. Októberben lesz három éves, és úgy tűnik, megfertőztem a lovak iránti rajongásommal. Egyre aktuálisabbnak érzem a kérdést az életemben, hogy most már végre megtanuljak lovagolni, és ha lehet, vinném a fiamat is. Hány évesen szokták a gyerekeket lovagolni tanítani? Úgy gondolom, az első osztályos kor lenne az ideális, de egyre gyakrabban kérdezi, hogy mehetünk-e lovagolni, és veszünk-e lovat? Szívesen elvinném, hogy kipróbálja, és egyáltalán egy igazi lóval hogy viselkedne. Ti, tapasztalt lovasok, és lótartók, mit javasoltok? Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 21. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia

egyenlőre együtt biztos nem tudtok lovagolni(te futószár majd osztály, a fiad pedig egyenlőre csak sétálgathat nagyon nyugodt lovon, inkább pónin úgy hogy fogják a lábát)

Ha egyszer lóvásárlásra adod a fejed nagyon óvatosan.Csak olyan helyen tartsátok ahol van jó oktató, mert különben életveszélyes ha nem értetek hozzá!És persze rengeteg pénz kell hozzá.Hallgass másokra(de ne akárkire) mert ha a saját bőrödön tapasztalod meg a negatív részét a lovazásnak az fájdalmas(fizikailag,lelkileg) és hosszútávon több millió ft.

Nem megijeszteni akartalak:)

2011. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 éves kislány is tanul lovagolni.

De mesélték, hogy van egy 4 éves kislány, aki menet közben feláll a ló hátára, megfordul stb. NEkik még nincs félelemérzetük. :) Rosszat nem csinálsz vele.


Sőt én egy lovardában segítek, és amíg az anyuka futószárazott, addig én vigyáztam a kicsire. Amikor az anyukája végzett, ráültettem a pacira és ő is ment néhány kört. :)

2011. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
három évesen még nem nagyon szoktak foglalkozni a gyerekkel, inkább csak sétálnak vele pár kört. futószárazni inkább ilyen öt-hat-hét éveseket szoktak már. persze elviheted magaddal, neki ez elég nagy élmény, és már most elkezdheti tanulni az alapvető szabályokat, de mindenképpen vigyél magaddal valakit, aki foglalkozik vele, míg te lovon ülsz :)
2011. júl. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még csak sétálgatnak. A lábai sem elég hosszúak, az izomzata, és az egyensúlyérzéke sem megfelelő.

7-8 éves korban el lehet kezdeni komolyabban foglalkozni a lovaglással.

2011. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
6 éves kortól ajánlom. A legfiatalabb tanítványom egy 6 éves kislány. :)
2011. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Lóvásárláson semmiképpen sem gondolkodunk, mivel még szeretnék gyereket is később, addig meg ki gondozná?:)

Köszönöm a válaszokat! Akkor jól tippeltem a kisiskolás kort, mint ideálist. Majd kitaláljuk, hogy mi legyen, de azt gondolom, azt a három évet majd kivárom, hiszen lovagolni sosem égő elkezdeni semmilyen korban. Remélem nem tévedek:)

2011. júl. 21. 12:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Soha nem késő elkezdeni lovagolni, jól tudod! :)

Sok sok sikert!!! :)

2011. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia, a mi lovinkban van egy korai fejlesztő program 3-6 éves korig. Itt a voltizsálás és a terápiás lovaglás butított egyvelegét használjuk. Egy ember vezeti a lovat, egy pedagógus pedig fogllakozik, játszik, tornáztatja a gyerekeket. Innen kerülnek 6 év körül futószárra -meglehetősen jó alapokkal.

A legfiatalabb lovasom 5 éves, és egyedül üget -persze a legmegbízhatóbb terápiás lovunkon.

2011. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

13:09! Merre van az a lovarda? Én szerettem volna elmenni egy ilyen táborba a kisfiammal. Én már lovagolok, de szeretném, hogy Ő is barátkozzon a lovakkal. Egy tanyára szoktunk járni pacicikat (pónit is) simogatni, de egyedül nem mer rá felűlni. (Velem már űlt nagy lovon, de csak néhány lépést tettem vele.) Nem akarom számára erőltetni, ha nem akarja, de más környezetben biztos máshogy viszonyul a "lovagláshoz".

Amúgy kedves kérdező, ha a fiad fel szeretne űlni egy pacira, akkor szerintem nyugodtan. Biciklis bukót vigyétek! Azt szokták kérni, még ha csak sétálnak is vele. Persze nem fogják oktatni a gyermekedet. csak az elöttem már leírt kortól, de azért had szokja, had "fertőződjön" Ő is.

Mikorra tervezitek a következő gyermeket?

2011. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

GY-M-S megye

Kell közelebbi? :)

2011. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!