Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Helyeslitek, hogy azt a pónit...

Helyeslitek, hogy azt a pónit elaltatják, amelyik megharapta gazdáját?

Figyelt kérdés
Ugye állat, és nem gonoszságból csinálta... Én nem annyira helyeslem, hogy el kell altatni...Sőt nagyon sajnálom:(
2011. júl. 27. 12:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
59%
a gazdája döntött úgy, hogy elaltattatja, mert nem akar kockázatot vállalni az esetleges jövőbeli balesetekért. ez meg szíve joga..
2011. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Schanel válasza:
35%
Nekem az egyik kedvenc lovam mindig csipked, sőt, aki csak úgy elhalad előtte, azt néha meg is harapja. Volt már rá példa, hogy elég súlyosan megsebesítette a saját Gazdáját, és mégsem altatták el.
2011. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
De itt meghalt egy ember, a gazdája legjobb barátja, világos, hogy neki ez a póni nem kell.
2011. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
57%

25 éve vagyok lovak között, de még életemben nem láttam olyat, hogy egy ló minden ok nélkül harapott vagy rúgott volna. Egyetlen ló se születik gonosznak, az emberek teszik azzá - nem hallottam a történetet, de elgondolkodnék, szétnéznék az illető portáján és nagyon kíváncsi lennék, hogyan bánik az állataival, hogy egy póni ezt tette.

A pónik általában csipkelődősebbek, harapósabbak, szemtelenebbek a nagy lovaknál, de pályafutásom során még soha nem találkoztam olyan pónival, aki hobbiból átharapná egy ember torkát.

Volt nálunk egy kutya, befogadott, rossz helyről mentett eb, már két éve élt nálunk, semmi gond nem volt vele, egyszer viszont, amikor anyukámnak kés volt a kezében (valamit vágott vele kinn az udvaron) és rákiabált a kutyára, mert az belement a friss veteménybe, a kutya elkapta a kést tartó kezét és elég csúnyán szétmarcangolta. Előjött benne valószínűleg egy régi nagyon rossz emlék és így reagált. Őt sem altattuk el. A portáról mennie kellett, mert pici gyerekeim vannak és nem akartuk kockáztatni, hogy baj történjen, de elvitte egy állatvédő, akit természetesen tájékoztattunk, hogy mi volt a gond és azt mondta, telepőrzésre még teljesen alkalmas, találni fog neki helyet. Ezt csak azért írtam le, mert mindig, minden kutya-, ló- vagy más állat támadásának oka van, és nem az a megoldás, hogy elaltatjuk.

2011. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
37%

Nem ez a jelenlegi gazdája és gyerekei bántották, mert itt még lovagoltak is rajta a gyerekek. Egy éve vette, ott történhetett vele valami, ami miatt ilyen lett.

Sok éve elhoztam egy szép erdélyi kopót a sintértelepről, csak itthon derült ki, hogy ütésnyomok vannak a hátán. Egyszerűen támadott, ha zöld kabátot vagy gumicsizmát látott, elkapta a seprű nyelét és szét akarta harapni. Nagyon nehezen felejtett. De nem ott mutatta ezt be, ahol valójában bántották, hanem sokkal később másutt.

Én ezen a pónin túladnék, de minél előbb.

2011. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Borzalmasan sajnálom azt az embert, aki meghalt, az emberéletet semmi nem tudja pótolni, tudom, de azért vegye figyelembe mindenki, hogy ez a póni tuti, hogy nem azzal a szándékkal harapott, mert ölni akart. Hát az a szerencsétlen ló, honnan a bánatból tudta volna, hogy ott van az ádámcsutka, és ha arra ráharap megöl valakit??? Ez egy nagyon szerencsétlen véletlen, nem tudunk most már vele mit csinálni. Harapós pónival meg vigyázni kell.
2011. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!