Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri és érdemes...

Szerintetek megéri és érdemes beszállni a bértartásba? SÜRGŐS MÉG MA HA LEHET EGY KÉT VÁLASZT!

Figyelt kérdés
Szóval az oktatóm szeretné ha beszállnék egy Kisbéri félvér bértartásába. Azért mert az előző félbértartója egy hülye csaj volt és kimerítette az állatkínzás fogalmát. Múltkor úgy belehúzott a ló szájába hogy hátradőlt a nyeregben és nem egyszer akarta megverni a lovat azért mert elengedte a szárakat munka közben aztán meg nem tudta visszahozni. :/ Ez egy hete volt a lónak azóta be van dagadva a szája. Na mindeggy nem ez a lényeg, az eredeti gazdája ritkán szinte sose jár le ezért kell neki egy állandó Jó lova, és ezt úgy a legegyszerűbb megoldani hogy beszállunk a bértartásba. Havi 17.500 FT/ hó, körmölés fele: 2.000, oltások fele,féregtelenítők fele. A ló egy nagyon jó ló: kiváló ugróló, és hobby ló. Rajta lehet a legjobban megtanulni lovagolni. Az egyetlen baj hogy a csaj aki fizette az előző bértartás felét, okozott neki hülye szokásokat. Pl: nem ha csak rá rakod a nyerget megharap. Szóval szerintetek megéri?
2011. júl. 28. 13:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem értek a bértartáshoz. :(
2011. júl. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Kutyarajongó ***** válasza:
Ahogy leirod egy igazi álom lóról van szó!! :) Szerintem csak rossz emlékei miatt vannak ezek a szokások le lehet róla biztos szoktatni!! :) Van rá pénzed és kedved akkor nyugodtan vágj bele!!! Szerintem megéri! :)
2011. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a gazdájával és írjatok róla egy szerződést. Ha neked megéri, tudod fizetni gondozni akkor vágj bele.

Azt mondod, hogy a ló gazdája alig ér rá, mivel te használod többet, ha alattad sérül le, neked kell fizetned az orvosi költségeket és nem csak a felét, mert szerintem ez így tiszta, szóval az ilyenekre is fel kell készülni.

Ha közös nevezőn vagy az eredeti gazdival, akkor ok a dolog.És a legfontosabb: ÍRJATOK SZERZŐDÉST,hogy ki, mit mennyit fizet lovagol stb, ki vesz felszerelést, így kiküszöbölhetők a vitás estek.

2011. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
ha értesz a ló lelkéhez ,úgy nevezet suttogó vagy akkor vágj bele egyébként ne mert ki fog rajtad.nem a szakmai tudásodra gondolok remélem érted!
2011. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Szia, én is feles bértartó vagyok, egyik lovam kiadva, egy másiknak a felét én bérlem. Nálunk egy éve működik ez a helyzet, minden probléma nélkül.

Ahogy leírod a lovat, én lecsapnék rá :)

A rossz szokásaitól meg majd megszabadítod.

2011. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:

nem tudom megítélni így, tudni kellene, hogy most mennyit költesz a lovaglásra és a lóra. ne feledd, ha bértartod félig mégiscsak a tied lesz, ami azért már más, mintha csak lovagolnád a lovat.

a közelünkben működik egy bértartással foglalkozó lovarda, és úgy látom, hogy így a ló szempontjából jó, hiszen biztosan megkapja azt amit igényel.

tehát szerintem igen.

szerződést írjatok.

2011. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:

nézd csak, itt találtam, szerintem az ár sem rossz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__2039019-mennyi..

2011. júl. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igen ezeket már olvastam.Hát az a probléma hogy azért kérdeztem meg, mert az oktatóm hirtelen találta ki vagyis engem hirtelen ért. A ló gazdáját sajnos nem ismerem, egyszer láttam de akkor se beszéltem vele. És azt kérte hogy még ma döntsek. Ha beszállok a bértartásba Augusztus 1-jétől lesz félig az enyém. De mivel én csak beszállok a tartásba a ló még az ő tulajdona, szóval nem értem ezt az egészet. Így ahogy elmondtátok, hát a szüleimnek kéne lemenni és beszélni az oktatóval, mert azt kérte hogy hívjam vissza. Ez így olyan furcsa nem? Nem így szokták ezt lerendezni. :/ :
2011. júl. 28. 14:15
 9/30 anonim ***** válasza:
helló te biztos hogy bértartó leszel és nem bérlő? bértartásé neked fizetnek és nem te.Én így semmi féle képen nem csinálnám főleg egy elrontott lovat! vagy fére értettelek? Suttogó.
2011. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Igen fél bértartó szeretnék lenni. ÉS nem kérek a kötözködésedből sem. :S :O Köszönöm! ?? Ki a suttogó??
2011. júl. 28. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!