Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom elérni hogy a...

Hogy tudom elérni hogy a lovam vágtázzon futószáron?

Figyelt kérdés
ügetés simán megy,de a vágta max fél kör de semmi több
2011. aug. 4. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lovat tartani így, hogy alapvető dolgokat nem tudsz.

Ezenkívül minden lovas akit ismerek, jóban van sz összes többi lovassal, szinte egy szubkultúrát alkotnak. Furcsa, hogy valaki ennyire kimarad ebből a vérkeringésből.


Azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot tapasztaltabb, idősebb lovasokkal, ők mindenben a segítségedre lesznek.

(Bár véleményem szerint ezt az állat beszerzése előtt kellett volna megtenni.)

2011. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

pont olyan értelmes választ kaptam,mint vártam :D


csak annyit fűznék hozzá hogy a tapasztalt lovasok is esnek le lóról és ők se tudnak mindent,na mindegy.

esetleg normális válasz?

2011. aug. 4. 21:45
 3/11 A kérdező kommentje:

egyébként most került hozzám egy csikó 3 éves és egyszerüen szarik a fejemre,üget rendesen de a vágta vele sose megy.

a 6 éves sodrott heréltemmel nincs semmi baj,az vágtázik is futószáron de a 3 éves kanca meg inkább kifarol meg ilyen inyencségek.

2011. aug. 4. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Ostort próbáltad már? Úgy értem h a fara mögé suhintani egyet.
2011. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
probáltam,de csak gyorsabban üget inkább
2011. aug. 4. 22:14
 6/11 anonim ***** válasza:

picit szivacsolsz a kezeddel, amiben a futószár van, mintha félfelvételt csinálnál.

Ostor meg a másik kézben, picit el is érheted a fenenkét néha-néha.

Maradj mindig a fara mögött. Azaz amikorlátod h viszi kifele a farát, akkor lépj mögé, hajtsd előre ostorral, a futószárat ne húzd meg, kicsit megtart, majd a megfelelő pillanatban enged.

Az a baj, h ezt tényleg nem lehet leírni, ezt meg kell mutatni...

2011. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egy ideig az ügetés közbe is befordult néha-néha és jött oda hozzám,hát rá kellett vágnom,persze nem ütöttem szét a lovat,meg nem kapott olyat az ostorral hogy nyomott hagyott de azért csattant rajta és egyböl ment rendesen :S
2011. aug. 4. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak ne csinálj belőle rendszert, mert nagyon eltompul.

Az a fontos, h próbáld meg mindig fenntartani a képeken is ábrázolt arányokat. Arra gondolok, amikor a lovas könyvekben leírják h hogy futószárazz, azt a szöget zárd be a lóval, és próbáld meg megtartani.

2011. aug. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy ugratod be vágtába futószáron mintha rajta ülnél. Nem belehajszolod, nem b*szol rá ostorral, hanem felkészíted a vágtára.

Visszaveszel az ügetés lendületéből, belső állítás, hogy tudja, valami következni fog.

Majd ostor illetve hangsegítséggel beemeled vágtába.

3 éves lovat, ha még most tanulja ezeket a dolgokat, akkor laza kikötőszárral futószárazunk.

2011. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fiatal ló lévén szerintem még nincs meg az egyensúlya, ami lehetővé teszi, hogy a futószár kívánta íven tudjon vágtázni. Próbáld inkább ügetésben, sok lépés-átmenettel, cavaletti-vel fejleszteni az egyensúlyát.
2011. aug. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!