Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lehetett akkor ilyen...

Miért lehetett akkor ilyen lusta a ló (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Egyszer reggel 10-kor lovagoltam. Szerintem más nem lovagolt előttem azon a lovon amin én ültem. Nehéz volt ügetésbe indítani, az oktató felült rá, ment vele, és utána már ügetett rendesen. Velem volt a hiba, vagy a ló még álmos volt?
2011. aug. 6. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég határozott voltál vele? Pálca? Sarok? Nem kell sajnálni. Én üthetem/rúghatom, meg se kottyan neki..Aztán fél év után, mikor határozottabb voltam, egy kis csípőmozgásra is ügetett. A vágtába ugratással még gondja van. x)
2011. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Khm... Ha te változtattál, és rögtön jó volt, akkor valszeg neked van problémád a beugratással, nem neki... oO
2011. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy volt álmos.

Gondolom ilyen lovardai iskolaló lehetett, ezek pedig eléggé fásultak, unják a melót. A héten nyaraltam és meglátogattam egy lovit, ott egy olyan lovat kaptam... folyamat bökni kellett csizmával, néha a pálcát is meg kellett neki mutatni, lerítt róla, hogy unja az egészet úgy ahogy van. Volt ott egy csaj, mondta, hogy a héten én voltam az egyetlen vendég, aki alatt még "normálisan" dolgozott.

Nagyon határozottnak kell lenni ezekkel a lovakkal, mert az első pár pillanat után tudják kivel mit lehet, érzik mennyire vagy határozott, egyértelmű és tiszta segítségeket kel adni, néha erősebben, mint amúgy adnád.

2011. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!