Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen hatással lehetett ez...

Milyen hatással lehetett ez rá? (lent)

Figyelt kérdés

Tegnap előtt az egy éves nőstény macskám öt emeletet zuhant a lifthofban. Egy éjszakát szegénynek ott kellett töltenie,mert nem tudtuk kiszedni (nem mászhattunk ki az ablakon) és az állatmentők csak reggel jöttek ki. Gondolom kicsit sokkot kapott szegénykém. Kicsit sántít a hátsó lábára,de amúgy nincs semmi baja,eszik-iszik rendesen,csak nem olyan életvidám,mint,amilyen szokott lenni. Esetleg lehet valami "maradandó lelki károsodása",vagy talán félősebb lesz? Tudok neki valahogy segíteni?


Valahol azt olvastam,hogy a dorombolás a macskáknál valamilyen gyógyító hatású... drága cicus már attól elkezd dorombolni,hogyha leülök mellé.


2011. okt. 2. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz maradandó lelki károsodása ha nagyon sokat törődsz vele...lehetséges,hogy félősebb lesz és jobban fog ragaszkodni a gazdájához! Dupla szeretetet kapjon mindenből és figyeld meg,hogy minden olyan lesz mint a baleset előtt! :) Játssz vele sokat,mindig legyen enni+innivalója,engedd ki egy kicsit hagy szaladgáljon és minden rendben lesz vele! Sok szerencsét a macskádhoz :D
2011. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Kiengedni? Mégis hova? :D Az ötödiken tudod nincs kert... :D Terasz az van,de onnan már felmászott a tetőre és majdnem leesett. :D
2011. okt. 2. 10:09
 3/6 anonim válasza:

Nővérem kismacskája nemrég kiesett a negyedik emeletről..elég nagyot esett..felszakadt a szájpadlása,össze kellett neki varrni..kitört alulról pár foga.Mikor hazavitték az állatkorházbol egy jó ideig bágyadt volt,bújt mindenkihez,nem is szeretett egyedül lenni.Kb.2-3 hét után,már kutya baja sem volt..olyan lett mint régi korában..rossz mint a bűn:))Szerintem a te cicád is sokkot kaphatott,biztos nagyon megijedt

szegényke.3 hét után biztos olyan lesz mint ezelött:)

2011. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen...a teraszra gondoltam de ha felmászott a tetőre akkor inkább maradjon bent! :) Remélem hamar meggyógyul!
2011. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mint írták már, valószínűleg nagy az ijedtség és most azért ilyen. Kell neki néhány nap, esetleg egy két hét, de ne aggódj, olyan lesz, mint régen. Ha most több figyelmet kap, akkor az biztos meggyorsítja ezt a folyamatot.


Egyébként a dorombolásnak sok funkciója van, a haldokló macskák is dorombolnak. Az új szülött kis cicák pedig így jelzik a mamijuknak, hogy minden rendben van velük és kapnak tejet, amire a mama cica szintén dorombolással jelzi, hogy ő is jól van és biztonságban vannak. De ezt csak mellékesen írtam, hogy tudd.

2011. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok! Már jobban van,csak még mindig sántít... A zacskó csörgésre ismét a konyhába biceg és várja az ételt :). És ma egy egész furcsa dolgot is észre vettem,felcsöngetett az egyik szomszéd kinyitottam az ajtót de a rácsot nem és a cicus kb. 2 méterre ült az ajtótól és nézte a szomszédot,aki elkezdte hívogatni. Elindult felé (én kicsit megijedtem,mert annó mindig kirohant a rácson) majd megállt mellettem,rám nézett,majd a szomszédra és nyávogott egyet. Olyan volt,mintha azt mondta volna,hogy nem akar megint elmenni :D.
2011. okt. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!