Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágóhídról lehet lovakat elhozni?

Vágóhídról lehet lovakat elhozni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 19:33
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én is így hallottam... azért is kérdeztem meg mert érdekelt. :)
2011. aug. 8. 20:42
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogy lehet. Van aki csak azért adta be mert ledobta egyszer és félt tőle...szegény pacik akiket oda viszik! Nem kapnak kaját sem meg inni sem és össze vissza rugdossák egymást. Főleg ha 2 csődörről van szó...:$
2011. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem kapnak enni? :O Megveszik őket vágóáron, aztán hagyják lesoványodni, hogy kevesebb legyen a haszon? Az persze igaz, hogy általában pocsékul tartják őket, de kaját azt szerintem kapnak.
2011. aug. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen ide tartozik, de azért leírom. Felvilágosítok mindenkit, hogy egy öreg, használhatatlan, sánta, stb. lónak is van értéke. Azokat nem kell semmibe venni. Ha valaki magányos, szeretne valami állatot, de nem valami kis kutya, macska, hörcsög, madár, stb... és nem tud lovagolni, vagy nincsen hozzá testi adottsága. Elhoz egy lovat vágóról EGYBEN, akit nem tud lovagolni, de lesz egy hűséges barátja, aki végtelenül hálás lesz neki, és meg fogja szépíteni a napjait. Nekem nincsen saját lovam, és egy menhelyen lovagolok. Ott van egy kedvenc lovam, aki valaha versenyló volt, de kb. 10 éves kora óta nem lovagolják. Most 17 éves. Nekem megszépíti a napjaimat, bármit megadnék érte. Igaz, hogy nem tudok rajta lovagolni, de amit így, földről "dolgozom" vele (simogatom, ápolom, masszírozom) többet ér nekem. És azt hiszem, hogy ő is vágóról jött...
2011. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Lerienn válasza:

a vágósúlyt kell megfizetned, tehát a ló tömege szorozva ft/kilo

és a tied, ja meg esetleg a benzinköltséget, ha a vágóhíd hozta el.

2011. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
40%
Ja, egy ló mindenképpen jó társ lehet, akkor is, ha nem versenyló, pont nemrég olvastam erről itt: [link]
2011. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Toncsi63 ***** válasza:
30%
Egy ló tartása nem kevés pénzbe kerül. (Állatorvos, takarmányozás, folyamatos kondícióban tartás, stb.) Azonkívül rengeteg munka van velük. Nem lehet "panelban" tartani, megfelelő helyre van szükségük. Akkor is foglalkozni kell velük, mikor kevés, vagy egyáltalán nincs időnk, kedvünk. Több törődést igényelnek, mint egy 2 éves gyerek. Át kellene gondolni az egészet, mielőtt beszerzel egy pacit. Ha minden körülményt meg tudsz oldani elfogadhatóan, akkor nosza: legyen lovad!
2011. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Lovat, min. párban szabad tartani!Van aki a húsáért tenyészti: a Fríz ló, akár 1000-1200 kg-osra is megnő...Sok szalámis termékben van lóhús, ui. csak 5% feletti részben/lenne/köteles a gyártó feltüntetni a tartalmat. Egy kérdés: hol van lóvágóhíd?
2011. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A fríz lovat pont nem éri meg a húsáért tartani; az az egyik legdrágább lófajta. Inkább akkor egyéb hidegvérűeket tartanak, amik nem olyan "szépek", divatosak és értékesek.
2011. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
20.27 esnek,gondolom a kérdező tisztában van vele,hogy mennyi a költsége kb egy ló tartásának és annak is,hogy nem panelban kell tartani!Bevallom ha én ló lennék és vágó hídon lennék,inkább élnék panelban,mintsem levágjanak...szval azok a lovak akiket esetleg onnan mentenek meg csak a gondviselésnek köszönhetik a szabadulásukat.
2011. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!