Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért kötik le a lovakat...

Miért kötik le a lovakat agyra-főre? Van valami oldal ahol az összes segédszárról van pontos leírás?

Figyelt kérdés
A segédszáraknak is megvannak a maga funkció, de ahelyett, hogy a lovasok a saját hibájukat korrigálnák, egyből felkerül a segédszár, legyen az kikötőszár, veiroter, gogue, vagy akármi. Egyébként hogy ejtik helyesen a gogue-t? Az edzőm így ejti, a lovardatulaj amúgy ejti.

2011. okt. 24. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
futószárazásnál elengedhetetlen a lekötés segédszár segítségével,a kevésbé rutinos lovasok nem tudják még úgy kontrolálni a lovat többek között ezért tesznek rá segédszárat.Én gognak szoktam ejteni nem tudom hivatalosan ,hogy mondják de énsem vagyok nagy híve ezeknek a dolgoknak.
2011. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lovasok nem kötik le a lovakat agyra-főre, csak azok akik magukat lovasnak tartják!Ezeket a felszereléseket mind lóhoz értők találták ki és használták.Sajnos manapság egyre gyakoribb az, hogy valahol látni valamit és azt azonnal alkalmazni, anékül, hogy tudnák mire való. A különbőző segédeszközöknek igenis van jelentősége, csak használni kell tudni őket.Véléményem szerint egyetlen segédeszköz sem kezdőlovas kezébe való! Az összes segédeszközt a ló kiképzése után meg kellene szüntetni, a későbbiekben is csak jólképzett lovasoknak szabadna használni, alkalmanként!
2011. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!