Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat ma Magyarországon...

Lovat ma Magyarországon muszáj süttetni?

Figyelt kérdés
Ugyanezt a kérdést feltettem két éve is, akkor az volt a válasz, hogy igen muszáj, és hogy nem lehet a sütést chippel helyettesíteni. Arra vagyok kíváncsi, hogy azóta változott-e a helyzet (úgytudom új állattartási törvény is van azóta, bár ebben nem vagyok biztos, lehet hogy még csak készülőben van).
2011. aug. 9. 18:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Elvileg elég a chip is, de én mindkettővel bebiztosítanám, mert a sütést lehet hamisítani is, viszont csak chipre hagyatkozni nem a legokosabb dolog, mert nincs még annyi leolvasó az országban versenyeken, rendőröknek stb.

A sütés alapján egyből azonosítható a ló fajtája, kora, csikószáma, míg a chipnél ez körülményesebb.

Ha esetleg meglép a ló és el akarják bugázni a feketelábúak, akkor rá tudsz mutatni, hogy igen ez a te lovad, mert nálad vannak a papírjai és nem kell leolvasókra és egyebekre várni.

2011. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
2011. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
Elméletileg elég. De én maradok a sütésnél ;)
2011. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 x) ***** válasza:
54%
Hát szerintem a sütés hasznosabb mert tényleg nem mindenhol tudják a chipet leolvasni. :) az én lovamnak mind a kettő van. De egyébként vidékre könnyebb eladni ha le van sütve mert ugyebár ott még kevesebb esély van rá hogy a chipet le tudják olvasni...
2011. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik a kérdésre válaszoltak! A többieknek meg ajánlom hogy tanuljanak meg olvasni, ugyanis nem sütést, hanem süttetést írtam. Ha ők nem tudják hogy ez mit jelent, akkor ne írjanak, ennyi.


Én személy szerint örülök, hogy elég a chip is, mert sose hittem el, hogy az hogy tüzes vastat nyomnak a ló bőréhez nem fáj neki. De igaz, nem is voltam még jelen ilyesminél, (de nekem azt mondták, hogy általában simán tűrik, és csak a hangjától ijednek meg). Igaz, hogy utána kívülről is könnyű a ló azonosítása, de több előnyét nem látom.


Egyébként nekem is van egy lovam, ami nincs sütve, és akkor (két éve, amikor az első kérdést kiírtam) az állatorvos mondta, hogy szerinte már nem érdemes besüttetni, érdemesebb megvárni amíg a chippet is elfogadják.

2011. aug. 10. 17:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Frízeknél régen ajaktetoválást alkalmaztak, az is jó megoldás.
2011. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a tetoválás Amerikában divat, de most hogy mondod, tényleg nem emlékszem, hogy láttam volna olyan frízt ami be lett volna sütve.
2011. aug. 11. 12:37
 18/20 anonim ***** válasza:
Frízt nem sütik, régen tetkó volt, most már ott is chipet használnak.
2011. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
21:47?Itt nembunkózott senki rajtad kivűl ,ki kapott jó neveltetést meglátcik .Aztmeg nete dönsd el hogy ki milyen választ ád.Kritizálásra senkinek sincsen szüksége,bunkózásra mégúgysem.
2011. aug. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
És ne itt verd a nyálad ,lehet aml neked nemtetcik,az másnak annál jobban,vagy akár a kérdezőnek még jobban.Ne itt a tizen évesek közt okoskoggyál.
2011. aug. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!