Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan lovarda ahol kienged...

Van olyan lovarda ahol kiengednek terepre egyedül? Pest megyében.

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bárhol is lenne ilyen, mert vendéget kísérő nélkül nem engednek terepre.

Max akkor lehet, ha bértartásban van ott a lovad, vagyis saját lóval mész ki.

Gondolj bele, ha akárki elvihetné a lovat egyedül terepre, simán ellophatná. (kicsivel távolabb utánfutóra fel és már az ország másik végén van a ló)

2011. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ki az a jancsi? ***** válasza:
VAN!!!nemtudom tudod-e merre van a 4-es út (azon kell menni)na lényeg üllőn és monor között van eggy olyan kis település hogy hosszúberek péteri arról lehet megismerni hogy van egy kis kocsma és vendéglő na ott lefordulsz és ott van egy kis földút ami egyenesen visz végig amíg nem látsz egy lovardát könnyű kiszúrni és ott kiengednek(engem is kiengedtek téged is kifognak:) )
2011. aug. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek... hát mondjuk cserébe otthagyom a 3 éves kocsimat, slusszkulccsal (ha csak ez az aladály) mert ez bennem is felmerült.

második... hát köszi, a 4-es útig képben vagyok :) nincs esetleg neve?!

2011. aug. 11. 14:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos egészen biztosan van. Bár ne lenne! A tereplovaglás alapszabálya, hogy soha ne menj ki egyedül! Persze a gyakorlott lovasok, saját lóval kimennek - én is ki szoktam - de ez nem feltétlenül nyerő dolog, bármikor történhet baleset.

Bérlovardából pedig nem a lólopás miatt nem szoktak kiengedni egy lovast terepre, hanem azért, mert egy jó gazda vigyáz a lovaira és ha nincs ott, honnan tudja, mennyire hajtják meg, csinálnak-e vele bármit, ami káros, ami a lónak rossz, stb.

2011. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mr. Idegen ***** válasza:
Szülők kiengedtek vagy be vagy zárva?? :O
2011. aug. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szerencsére még be vagyok zárva!
2011. aug. 11. 15:42
 7/11 Ki az a jancsi? ***** válasza:

huuu nemtom



de nagyon szép hely hatalmas kifutóval az erdőben lovagolhatsz nekem nagyon bejött 500ft /alkalom ha lovat i s kérsz

2011. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ajsa ***** válasza:
én soha nem adnám oda valakinek csak úgy a lovam, mi van ha leántul? akkor hiába fizetsz a ló már használhatatlan... áááá dehogy is szerintem ilyen nincs. nekem a vadiúj q7-est is otthagyhatnád akkor is kitekerném a nyakacskád ha baja lesz a lovamnak:D
2011. aug. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
bár még mindig be vagyok zárva, de az utolsótól kérdezném, hogy ha megy előttem egy kísérő, akkor nem sántulhat le a ló?!
2011. aug. 15. 08:43
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok az utólsó, de azért válaszolnék: igen, bármikor lesántulhat, de:

- nem sántul le azért, mert nem megfelelően választott a lovas sebességet, jármódot (legfeljebb én cseszhetem el, de az akkor az én saram, én felelősségem)

- nem lesz véletlenül sem túlhajtva a ló

- oda tudok figyelni, hogyan bánik a lovammal a bérlovas, nem mindegy, hogy rángatja-e a száját, rossz üléssel okoz-e fájdalmat a lónak, csizmahasználat, pálca, egyebek...

2011. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!