Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovat szőrén lovagoljuk,...

Ha a lovat szőrén lovagoljuk, (nyereg, esetleg kantár nélkül), hogy kell csinálni (bőv. Lent, videóval! )?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=qO2nV1EsqQ4


Nézzétek végig, először nem ül a lány lovon, majd ráül, és a végén még ugrat is! Nagyon érdekelne, hogy kell megtartani az egyensúlyt szőrén, és hogy lehet, hogy nem esik le a lovas.


2011. aug. 12. 15:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És a leírásban, bár angolul de ott van hogy ez nem parelli
2011. aug. 12. 15:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem nagyon lehet leírni... Meg kell találnod az egyensúlyod.:)

Édesapám azt szokta mondani, ha megtanulsz szőrén lovagolni, a nyereg már csak dísz lesz utána!:)) (egyébként lovasoktató volt sokáig)

Én is úgy kezdtem: Szőrén tanügetés.:P

Igazából nagyon kifizetődő, mert ha megtanulsz szőrén, akkor tényleg sokkal biztosabb leszel már nyeregben is.

2011. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én is ugrottam már szőrén, de azért kantár volt a lovon, és tulajdon képen ugyan arra kell figyelned, mint nyereggel, csak 2-szer annyi erőfeszítéssel :)

de javaslom, hogy próbáld ki, mert nagyon jó érzés :D

2011. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
120cm-ig ugrattam már elég sokat lóval. Nem nagyon lehet ezt elmagyarázni, majd megérzed, ha rengeteget lovagolsz szőrén, egyszer csak meglesz az egyensúly. Rendszeresen lovagolok szőrén, a buli kedvéért.
2011. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ehhez kell A LÓ kell a LOVAS és működik!
2011. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok térdeddel fogod a lovat atöbbi meg idő és sok munka.
2011. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De igen, ez parelli. Illetve természetes lókiképzés. Mielőtt (első) kijelented, hogy ez nem parelli, kicsit olvass utána a dolgoknak, vagy csak nyomd be a gugli fordítóba a szöveget =')

A videóban szereplő lány azt vallja, ez nem parelli. De nem úgy érti, hogy Ő nem ezt a módszert használja, hanem 'gyakorlatilag' nem parelli. Tehát MÁR nem parelli. Ő mentette meg a lovat a vágóról, és legjobb barátokká váltak. Ezt így elég nehéz elmagyarázni, a ló szerintem már nem csak csatlakozás után követi, hanem mindig vele akar maradni. :) Elfogadta mindenkori vezetőjének.


Én is foglalkozom a természetes lókiképzéssel, szintén szőrén, kötéllel lovagolom a lovam, az egyensúlyomat pedig sokszor jobban megtalálom, mint nyeregben. Felejthetetlen élmény, ahogy érzitek egymást a lóval, testetek lelketek egybe forr.

Nincs külön trükkje, hogy hogy ne ess le, az alapvető "ülésszabály" ugyanaz mint nyeregben, szőrén még is sokkal jobb, ha kipróbálod, megtudod (:

Ha csak úgy simán felülsz rá kötéllel, nincs köztetek semmi kapcsolat, és egyéb, elég nagy rá a sanszod, hogy elvisz amerre csak akar ^^

Én először kötőfékkel kezdtem lovagolni, és csak utána kötéllel, egyébként meg úgy tudod a lovat a legkönnyebben kötélhez szoktatni, ha amikor kötőfékkel lovagolsz rajta, ráteszel egy kötelet is, és az alapvető szár/csizma/testsúly segítségek mellé a kötelet is alkalmazod, így érzékennyé válik a szügye, és türelemmel, gyakorlással erre is ugyanúgy tud majd reagálni, mint egy tegyük fel kantáros lovaglásnál. :) Sok sikert

2011. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, mielőtt bármilyen jó szándékú is belém köt, kijavítom: Érzékennyé válik a nyak alsó, valamint a szügy felső közötti rész köteles lovaglás esetén ^^. Pardon
2011. aug. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 altini ***** válasza:
100%
a szoren lovaglas sokkal jobb, mint nyeregben... az ugy nevezett "lovaglo izom" hamarabb kifejlodik, megerosodik mint nyeregben, bar nyeregben is ha sokat dolgozol kengyel nelkul. de ha szoren lvoagolsz mindenkeppen figyelj oda arra, hogy egyenesen ulj, hatul legyen a vall, elore nezz, a derekad legyen laza, kulonben se neked se a lonak nme lesz tul kenyelmes, mivel ha a derekad megvan feszulve akkor utni fogod a lo hatat, ami miatt egy ido utan a lo le is dobhat, a labad pedig a legfontosabb, ne a terdeddel akard a lovat szoritani ( szoren nincs terdtamasz mint nyergen) a labad negedd le melyen nyomd le a labad es a sarkad is es combal meg vadlival szoritod a lovat.. a kantar nelkuli lovaglas gondolata addig felse meruljon benned ameg a lovat szoren biztosan nem tudod ulni. a masik hogy a lvoat kantar nelkul csak a testeddel tudod iranyitani. ha nem atsz meg nyereggel se biztos jeleket a lonak, addig ne lovagolj kantar nelkul.. probald ki eloszor hogy kantarral szoren, vagy nyeregbe lovagolsz, es probalod nem a szarral , hanem a testeddel iranyitani a lovat pl: ha balra akarsz fordulni a jobb terded es a vadlid a lo oldalahoz szoritod meg a bal labad kicsit hatrebb huzodd esk ozbe a derekaddal fordulsz balra ha pedig jobra akarsz fordulni akk persze forditva:) problad meg nekem bevalt. :)
2011. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi az összes választ!
2011. aug. 12. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!