Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagoljak rajta holnap?

Lovagoljak rajta holnap?

Figyelt kérdés
Ma voltam (házi) versenyen, de kizártak minket ellenszegülés miatt. Mumusa az az akadály, nehezen vehető rá, hogy megugorja, pedig én mindent próbálok megtenni. Edzőm is küszköd :/ (sarkantyúval lovagolok). Arra gondoltam, hogy holnap úgysem lesz edzés, mert verseny utáni napon sosincs, és hogy kimegyek, és gyakorlom azt az ugrást. Felesleges? Mit gondoltok róla? (persze lenne ott valaki, szóval lesz 'felügyelet') Használhat a dolog?
2011. aug. 13. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
hagyni kell piheni mert "befejel".vagy egy pár napig csak idomitsad.
2011. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
lovagolj rajta, de ne ugorjatok, inkább gyakorolj olyan feladatokat, amiket tud, pl ugrásváltásokat, ilyesmit. azt az akadályt meg felállíthatod, és szimatolhatja, meg lovagoljatok körülötte, ügess, vágtass át a kitörők között, vagy le is tehetsz a kitörők közé egy rudat a földre, így gyakorlolhatod a távolságokat is.
2011. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Edző nélkül semmiképp se ugorj vele, sőt, én verseny után egy nappal semmiféle komolyabb dolgot nem csinálnék (függetlenül attól, hogy kizártak), kell a pihenés a lónak is. Most leginkább arra lenne szüksége, hogy kicsit levezesse a feszültségeket, a munkát majd folytatjátok az edzővel. Ugrani nem érdemes segítség nélkül, az edző a földről látja igazán jól, mi a hiba, mit hogyan korrigálj.

Versenyek után én legtöbbször nem lovagolom a lovaimat, csak kinn vannak a legelőn, ha mégis rájuk ülök, akkor egy laza terepre megyünk ki.

2011. aug. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából tegnap nem sokat ugrottunk, összvissz 2 akadályt :D szóval igazából nem is versenyeztünk. Arra gondoltam, hogy kimegyek, és dolgozok vele sokat, aztán összebarátkoztatom azzal az akadállyal. Vagy legalábbis megpróbálom. Nem, nem lennék egyedül, hanem apukám is ott lenne aki úgyszintén lovagol, ő is ugrik.

2011. aug. 14. 10:41
 5/7 altini ***** válasza:
akarmi tortenik verseny utani napon, menny ki tereplovagolni ami azt takarja ( lepes jobb talajhoz ersz keves laza ugetes ) (de semifelekepp ne vagtazz) es ha kimesz lovad megnyugszik es a kovetkezo nap batran folytathatod az idomitast , edzest... a terep jot tesz a lovaknak verseny utan , akar verseny elott mert ellazulnak nyugodtam lo kicsit felspanolodik elettel telibb lesz, a tul buzgo lovak pedig megnyukszanak :)
2011. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom,menj vele ki terepre.De csak lassabb tempóban,élvezze ő is,legyen neki is kikapcsolódás,hagyd hosszabb száron menni.
2011. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem is hagyd kicsit pihenni a lovat, ne találkozzon a "mumusával" már másnap. Menjetek ki vele terepre, vagy kicsit mozgasd meg pályán.


L

2011. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!