Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért lovagolják be a galopp...

Miért lovagolják be a galopp lovakat 2 éves kor alatt? Ártalmas és nem látom ésszerűségét. Egyéb nézőpont?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

mivel 50 kilós lovasok ülnek rajtuk nem megterhelő számukra.

VAlamint a telivérek (angolok és arabok is) korábban érnek mint a félvérlovak. Minél hidegebb a vére a lónak annál lassabban érik (ez igaz az ivarérettségre is.)

2011. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 x) ***** válasza:
71%
Hogy minél hamarabb lehessen versenyeztetni őket... meg persze azért mert csikó korukban még tüzesek így sokkal jobban megy nekik a versenyzés. Sajnos ilyen az üzlet :/
2011. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
a telivéreknek az izomzata és a csontszerkezete elöbb érik mint a többi lovaké én a galopp szakágba csak nézöként vagyok jelen ugy hogy nemis akarok más szakmájába "bele okoskodni" de ha normálisan fokozatosan ,ésszerü terhelés melett vannak lovagolva akkor nem ártalmas.
2011. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem attól van a sok lábsérült ló, meg a fejlődésben megállt csikó mert, hogy éves kor alatt Semmilyen lóra Nem kéne ráülni. 2 éves korban még futószárazást végezném, ha lenne lovam, talán nyerget tennék rá. Esetleg ráültettem néha-néha a éves húgomat egy két percre. És választ igazából arra szeretnék kapni, hogy Miért kell belovagolni a galopp lovakat 2 éves kor alatt?
2011. okt. 8. 20:40
 5/15 A kérdező kommentje:
bocs csak nem jók a numerikus számaim. 3 éves húgom és 2 éves kor alatt.
2011. okt. 8. 20:41
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

Válaszoltunk már. Mert érettek rá. Volt már telivéred? Nekem volt angol és arab is. Most is arabom van. Soha nem versenyeztek, de be lettek lovagolva másfélévesen és semmi bajuk nem lett tőle.

Nem elég nekik a futószárazás, nem elég nekik a ménes. Dolgozni akarnak mint egy szánhúzókutya.

Akkor beszélj róluk,ha dolgoztál már telivérekkel.

2011. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
amikor írtam a kommentet, nem volt meg pár válasz, nem tudtam mit írtatok
2011. okt. 8. 20:43
 8/15 A kérdező kommentje:
és dolgoztam már telivérrel, és eléggé szét volt menve a lába, és kérdeztem az oktatóm, hogy mi baja, és ő elmagyarázta. az a ló is versenyzett anno, és tönkre ment teljesen
2011. okt. 8. 20:45
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
kérdezö: ne piszkálásnak vedd de ha te a 3 éves gyereket felülteted egy nyers lóra akár 2 percig is akkor vagy nincs megfelelö tudásod vagy csak egyszerüen felelötlen vagy amugy kaptál válasz valóban a kérdésedre.
2011. okt. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
azt a 3 éves gyereket felültethetem egy nyugodt lóra, aki azt a súlyt semmminek veszi. meg azért nem az lenne, hogy usdi hadd menjen, hanem fogom a gyereket és nem lesz baja ennyi
2011. okt. 8. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!