Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Arab telivérre maximum hány...

Arab telivérre maximum hány kilós lovas?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődésből kérdezem.Mert ugye egy kisebb testű lóról van szó.Az egyik ismerősömnek van egy ilyen fajta lova és egy 100 kiló feletti lovast akar ráültetni.Nem lenne túl nehéz neki.Ja,és az ipse rendesen,vágtában is akarja állítólag lovagolni.

Csak azért,mert az arab alapból egy 350-400 kilós ló...


2011. aug. 14. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nem verseny akkor bele fér a 100kg ha jo kötésü lo,versenyre a legnehezebblovas max 70 kg (galopp)mondjuk ott inkább angol telivér van magyarországon.
2011. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem ha néha ráül nem lesz semmi baja! :)

az arabok nagyon kitartó lovacskák, én is büszkélkedhetek eggyel :)

2011. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
Hát azért ne okozzunk neki hátfájást. Elég nehéz ez a hapsi egy ilyen kis lóhoz. Szerintem inkább ne próbálkozzon az atrakcióval mert nem lesz jó vége. A másik hogy a hapsinak sem a legkényelmesebb egy ilyen kis lovon ülni. Ahol vigyáznak a lovakra és szeretik őket ott nem raknak arabokra 100 kg-os embert. A lónak egyébként mekkora a marmagassága? Arról meg ne is beszéljünk hogy a kis lónak ez milyen megterhelő, aki ezt teszi az hülye már bocsánat. Én egy 100 kg-os embernek egy 170-es lovat adnék ami lehetőleg testesebb pl: Furioso North Star. Attól még hogy arab és szívós neki ez nagyon megterhelő és lehet hogy a lépésben elmegy és az ügetésbe is belemegy de a vágtába össze fog esni vagy olyan hát fájást kap hogy hetekre , hónapokra kivonják a forgalomból. Eleve az van hogy ha egy 100 kg-nál is súlyosabb ember akar lóra ülni annak vagy hidegvérűt dobok a segge alá vagy azt mondom fogyjon le mielőtt egy érző lényre akar ülni. Ez a véleményem!!! Az eredeti kérdésre válaszolva: Hát 80 kg-nál többet ne rakjunk rá. Mondjuk én már 70-et se tennék, egy arabra.
2011. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Éppen azért mert én is büszkélkedhetek vele nem mondom hogy üljön rá mert ismerem és nem akarok fájdalmat okozni egy lónak sem.
2011. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat!

Láttam a pasit,ránézésre nem is tűnik 100 kilónak (lehet,hogy nincs is annyi),elég magas és erős a csontozata.Csak az ismerősöm kérdezte,hogy szerintem nem lenne-e nehéz az arabjára.A ló amúgy egy herélt (7 éves körül),olyan 160 cm marmagasságú,de rendszeresen dolgoztatva van,még versenyzett is úgy tudom.A lovat is láttam,nincs rossz kondícióban.

Azt nem tudom,hogy a pasas mennyire tud lovagolni,de ha vágtázik,akkor valamennyire gondolom tud...

Ja,és szerintem egy 70 kilós ember egy "normális" lónak nem kellenne,hogy nehéz legyen.Még egy arabnak se.

2011. aug. 15. 18:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Én egy arabra értettem. De így hogy meg van a 160 cm így akár sztem rá is ülhet ha nem is nyugodt szívvel de ráülhet, és mehet. Csak azért mondtam mert az arabomnak 154 cm-es marmagssága van. Azt hittem ő is a körül van, de így hogy megvan a 160cm sztem így elviszi egy ideig. És sztem se nehéz a 70 kg egy lónak csak egy kis arabnak leget megterhelő vágtában. Én a 100 kg-os emberekre értettem hogy nehezek.
2011. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!