Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon égő, hogy leesett a...

Nagyon égő, hogy leesett a lóról versenyen?

Figyelt kérdés
Barátnőm ma volt díjugró versenyen és egy korábbi baleset miatt a ló már a bemelegítő pályán 3 szor megállt az akadály előtt. Versenyen egy akadálynál kétszer ellenszegült, harmadszorra pedig leesett a lóról, emiatt kizárták. Szegény nagyon sírt miatta, és azt mondta, hogy többet nem fog versenyezni.
2011. aug. 20. 19:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a barátnőd bértartásban tartja ott a lovát, ha nem, akkor is fizet azért mert ott lovagol.

Szal ennyi erővel az oktató lánya fogja be a száját, mert ha mindenki elmegy tőlük egy másik oktatóhoz, akkor nem lesz mivel betömnie a száját amikor éhes......

2011. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Általában mikor valakinek lovardája van, van valami családtag, akit még érdekel a dolog. Nálunk az oktató unokája lovagol ott gyerekkora óta, bár ő nem ellenséges velünk, segít mindig, viszont azt mindenkinek meg kell érteni, hogy ez neki az otthon, nekünk pedig a lovarda, ő igenis fejjebb van mint mi, egyaz hogy jobban is lovagol, hiszen gyerekkora óta, és már felnőtt, a másik, hogy igenis valamilyen szinten övé is a hely, bár az meg egy másik dolog, hogy én személy szerint őt tudom tisztelni, mindennel együtt, viszont ha ilyen k*csög lenne, mint amit leírtál, akkor nem tudnék rá felnézni... Gondolom nem turakodtok be a magánszférájukba, nem mész be a házba és dobod fel a lábad az asztalra, úgyhogy nincs sok oka bunkózni, biztos nehezen kezeli a helyzetet..:S Beszéljetek vele, hogy értitek, hogy ez az otthona, és tudjátok, de ez egy lovarda is, és ti ide jártok, fogadja el, nincs értelme vitatkozni, örültök, hogy van ez a hely, és nagyon szeretitek, és tudjátok, hogy ez az édesapja (és akár ő) nélküle nem lehetne, és ezért tisztelitek őket, hogy ezt létrehozták, viszont neki is tisztelni kéne benneteket, mert nélkületek sem lehetne ez az egész, nem csak nélkülük. Próbáljatok meg barátkozni vele, lehet, hogy csak irígy, és kívülállónak érzi magát, és ezért ilyen. Próbáljátok meg megérteni, ha ő nem kedves, ti legyetek azok, akár hívjátok el moziba, menjetek együtt terepre, stb... Mondjátok el neki, hogy tényleg nem akarjátok feltúrni a családi békét és rendet, mert mint mondta, ez a baja, hogy az az otthona, és más beturakszik.
2011. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A lovarda máshol van, mint a házuk. Mi már rengetegszer próbáltunk vele beszélni, de mindig csak támadott.

Mindig megkérdezem a véleményét mielőtt teszek valamit. Pl, hogy melyik nyerget tegyem a lóra. Vagy azt mondja, hogy nem tudom vagy mond egy nyerget, felrakom és amikor már vissza jöttem a lovaglásból, lecsesz, hogy miért azt rakom fel.


Én "ingyen" lovagolok, vagyis a nyáron minden egyes hétköznap felmegyek és délig istállómunkát csinálok. Mindig azt, ami éppen van. Cserébe lovagolok. De idén nyáron kb 8-9 szer ültem lovon...

- Olyan is volt már, hogy azt mondták, hogy menjek fel délután lovagolni. Jó felmentem. MEgkérdeztem, hogy átöltözzek? Azt mondták, hogy igen. Átöltöztem és végig néztem, hogy a többiek (akik fizetnek) nyergelik a lovat és mennek ki lovagolni. Én pedig csak ott álltam és néztem. Aztán utánuk sétáltam. Ott is csak álltam egy darabig. Az utolsó 10 percben mondta az okatató, hogy akkor üljek fel a lóra. (akit előtte lovagolt a barátnőm)

Nagyon kínosan éreztem magam.


- Ezek után amikor nem mondták, hogy menjek fel nem mentem, sőt amikor mondták, már akkor sem mindig mentem.

Egyik nap felhívott a barátnőm, hogy menjek ki délután, hogy ne kelljen kettesben lennie azzal a lánnyal.

Felmentem kicsit korábban, hogy rendbe rakjam az istállót, mire oda érnek a többiek.

Először az edző lánya jött be, én közben a boxot takarítottam. Ezzel fogadott:

"Hát te meg minek jöttél fel? Szerintem ma az X a Y(barátnőmmel) szerene csak foglalkozni."

Mondtam neki, hogy jó, én csak a Y-hoz jöttem, nem akarok lovagolni.

Erre bejött az edző és kedves hangon kérdezte, hogy "Na melyik lóra szeretnél ülni?" Mondom nem lovagolni jöttem,csak az Y-hoz.

Aztán fel volt háborodva, hogy mért mondom azt, hogy nem akarok lovagolni. Erre rákontrázott a lánya, hogy "Jaaj, (a nevem) miért ne lovagolnál, hát simán elfértek ketten is a pályán, a bemelegítőben tudod hányan szoktak lenni egy helyen? Na melyik lovat nyergeljük?"


- Olyan is volt már, hogy én takarítottam ki az istállót és a lánya azt mondta, hogy ő volt.


Egy ideig még kiálltam az igazamért, de aztán meguntam, mert csak én jöttem ki belőle rosszul.


Sajnos nincs pénzem, hogy fizessek az oktatásért, annyi pedig, hogy lovat tartsak, pláne nincs.

Csak így tudok ló közelébe jutni, és komolyan mondom, még az istálló takarítást is szeretem.

Egy másik helyről már eljöttem, mert ott még jobban kihasználtak. Csak dolgoztam ingyen és nem is lovagoltam cserébe.

Tavaly még jó volt ez a hely. Minden délelőttért lovagoltam. Akkor voltam először igazi oktatónál. De idén már egyáltalán nem.

És nagyon szeretem a lovakat, egyre kevésbé van kedvem kimenni már, pedig nem a lovak tehetnek róla...


Jaj bocsi, nagyon hosszú lett :(

2011. aug. 22. 01:24
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazából az a lány, nem a vér szerinti lánya, csak a lány apjaként tekint az oktatóra, ezért írtam így. Tehát a csaj nem örököl semmit, mert az oktatónak vannak saját gyerekei.
2011. aug. 22. 01:31
 15/16 anonim ***** válasza:

Tiszta lovas regény!

Bocsi, hogy ilyet írok, de ez már lassan az. Én újra beszélnék az oktatóval, a lány jelenléte nélkül, tisztázzátok, mennyi munkáért mennyit lovagolsz.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki velem egy helyre jár, tavaly ősszel kezdett versenyezni, idén nyáron hatalmasat esett. A ló nem ugrott, becsúszott az akadály alá és a lány lerepült, de utána felültették, bár szerintem még most is fél egy kicsit, nem nagyon szeret terepre menni.

5 éve láttam egy lovasversenyt a TV-be, az egyik nő 3-szor esett, mielőtt elindult volna!

2011. aug. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

na most akkor a lánya az oktatónak vagy nem? ha nem akkor húzzon el a jó büdös francba, ha meg igen akkor örüljön h megy valaki a g*cis lovardájába mert ha nem mennél, meg más se menne szegény lenne mint a kutya!

húú hallod ahányszor én már leestem a lóról versenyen! gáz volt, legalábbis és akkor úgy éreztem de később rájöttem, h ilyen a legjobbakkal is megtörténhet.

véletlenül nem akarsz erről könyvet írni tök jó lovas regény lenne belőle. biztos megvenném XDD ;D

2013. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!