Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Adásvételi szerződés?

Adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

Egyik lónak megfogjuk venni az 50%át, a másik egy nőé marad (aki most is). Szóval feles lótartás. És ugye kifogjuk fizetni a ló árának az 50%át és papírt fogunk írni róla. A netről töltöttem már le adásvételi papírt de mivel 50%os így miket érdemes még oda írni?

Légyszi a kérdésre válaszoljatok.


2011. aug. 21. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A feles lótartásról azt kell tudni, hogy biztosan vitához fog vezetni. Szóval jó, ha nekiálltok, és a legapróbb dolgot is elkezditek beszabályozni (gondolok itt olyanra, hogy zabla el legyen mosva, meg ilyen apróságok is), és úgy kb elodázhatjátok az első vita idejét...
2011. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A lovat én fogom lovagolni meg ilyesmi. Ennek a családnak van több lova is de ezt a lovat elakarják adni és megegyeztünk, hogy eladják nekem az 50%át és övé(ké) is lesz meg az enyém is.

Nekik nincs idejük a lovaglásra meg ezekre, nem is fiatalok..

2011. aug. 21. 10:53
 3/8 anonim ***** válasza:
először is mindenképpen az állatorvossal kapcsolatos kérdéseket beszéljétek meg. egészen onnantól, hogy ki fizeti, addig, hogy ki hívhatja ki, oltások, féreghajtás chipelés, bármi.
2011. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Félreértetted, nem mondtam, hogy magyarázkodj. Tényközlés volt, vita lesz, az meg jótanács, hogy éppen ezért írjátok a lehető legrészletesebb szerződést. Tapasztalatból mondom, mint azok is, akik szintén ezt állítják. Innentől fogva, hogy megfogadod-e vagy nem te dolgod, ez csak jótanács volt.
2011. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem magyarázkodásnak szántam!

Köszi a válaszokat!

És az jó ha beleírom , hogy ha valamilyen okból kifolyolóag elakarják adni akkor kötelességük nekem felkínálni azt a másik 50%ot?

2011. aug. 21. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerinetm emberfüggő is, hogy ki hogy áll a dolgokhoz. Írjátok le, hogy pl körmölés, stb közös költség, viszont ha lesérül, akkor a te költséged. Ha kólikázik, az megint közös, de ami alattad történik vele, az a te bajod lesz. Szerintem a cuccai ha az övéké, maradjon is úgy, viszont ha kötőféket veszel, vagy bármi, akkor az legyen a tiéd, és ha esetleg elválnának útjaitok, akkor is a tiéd marad, csak a ló közös.
2011. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, azt én is úgy gondoltam,hogy ha bármi történik az én hibámból azt én állom (pl. megsérül edzés közben).

Én arra gondoltam, hogy akár saját felszerelést is vennék (nyereg,kantár és stb.) mert az úgy oké, hogy van nyergük meg, hogy nem lovagolnak de nem vagyok híve a más cucca használásához, én azt szeretem ami az enyém.

2011. aug. 21. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:

A sántításhoz még annyit hozzátennék, hogy előfordulhat, hogy legelőn sérül meg a lába, vagy esetleg másik ló rúgja meg. Akkor azt is tisztázni kellene a szerződésben, hogy kinek a terhe a kezelés. (Szerintem közös).

Havi bértartást is fizetsz érte? Annak az össze is legyen feltüntetve, meg hogy mi tartozik az összegbe.

2011. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!