Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Letiltott telefon és adásvétel...

Letiltott telefon és adásvételi szerződés. Mit lehet tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

heló

arról van szó, hogy pár hónapja vásároltam egy Iphone 3GS készüléket, az eladó küldte vele az adásvételi szerződést kitöltve az adataival, és garanciát vállalt, hogy a telefont számlatartozás miatt nem tilthatják le. A telefonnak nem ő volt az első tulajdonosa, tehát nem ő vette a T-mobilenál. egy hónap használat után viszont mégis letiltották a telefont, nem talált hálózatot, bementem tmobileba, mondták számlatartozás miatt le van tiltva, de mivel nem az én nevemen van egyéb infót nem tudtak adni róla. írtam az eladónak aki megadta az első tulaj elérhetőségeit, aki megkeresésemre nem akart válaszolni, és nem akart együttműködni a probléma megoldásában. én nem is nagyon akartam egy olyan emberrel hadakozni akivel nem én kötöttem az üzletet, tehát írtam annak a személynek akitől én vettem a telefont, hogy ez a helyzet, és fizesse vissza a készülék árát. az eladó azóta se válaszol a megkereséseimre, nem tudok vele kapcsolatba lépni ez ügyben. Mivel van adásvételim (nálam van egy teljesen kitöltött példány, az eladónál nem tudom mi van) az érdekelne milyen módon tudom az eladó álltal vállat garanciát érvényesíteni, hogy visszafizesse a pénzem?


2011. szept. 26. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha név szerint,nevesítve,konkrétan tudod ki volt az,aki a tartozást felhalmozta,akkor én összegyüjteném a kapott számlákat(amiket később gondolom neked,vagy neked is küldtek és nem voltál hajlandó befizetni,ha csak az előző tulajnak,akkor neki az a legminimálisabb,legalapvetőbb kötelessége,hogy azokat neked átadja),és elmennék hozzá,és befizettetném vele.

Ha nem hajlandó,marad a per.(esetleg a verőlegények,de erőszak erőszakot szül,tehát nem ajánlom)

Harmadik lehetőség,hogy befizeted te a költségeket.Persze ha összességében többszázezer,vagy többmillió forint a számla,akkor még így is olcsóbb a per,bár annak is van mindig egy perköltsége.Ezt a kérdést ügyvéddel kell mérlegeltetni.

2011. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,a verőlegényekhez akarok még egy dolgot mondani,nevezetesen azt,hogy nem csak azért nem ajánlom,mert erőszak erőszakot szül,és téged is elagyabugyáltathat a megvert,hanem azért is,mert bíróságon büntetőjogi bírósági eljárás is lehet belőle.
2011. szept. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem küldtek ki számlákat, mivel én csak a telefont vettem meg, a hozzá tartozó tmobile előfizetést nem vettem át. azzal továbbra is az első tulaj rendelkezik teljes mértékben. szóval nekem fogalmam sincs róla mekkora mértékű ez a tartozás, mert erről a tmobilnál nem adtak nekem tájékoztatást.
2011. szept. 27. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy jogilag Te azzal vagy szerződésben akitől a telefont vetted, Neked nincs közöd az előző tulajdonoshoz, nem is kell tudnod ki az, meg mint látod nem is mész vele semmire, őneki meg hozzád nincs jogilag köze.

Neked van egy szerződésed, amelyben az eladó garantálja a telefon tisztaságát. Ez nem így van, neked tőle kell követelni.

Ha nem hajlandó "jótállni", akkor be kell perelned a szerződés birtokában Te fogsz nyerni és az összes perköltséget Ő fogja fizetni a Te kártalanításod mellett.

2011. nov. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: azért a dolog kétlépcsős:

Első körben megnyered a pert, Neked adnak igazat és kötelezik a vételár visszafizetésére.

Ha ezt nem teszi, akkor polgári peres eljárásban juthatsz a pénzedhez, akkor sem egyszerű...

2011. nov. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!