Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mostanában tervezek venni 1...

Tamás891106 kérdése:

Mostanában tervezek venni 1 simson segédmotort és kíváncsi lennék hogy most milyen adásvételi szerződés kell hozzá 2011-ben? Aki tud segítsen!

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima motor adásvételit keresel a neten letöltöd,kinyomtatod,három példányt kitöltesz 2 a vevö-é 1 az eladó-é.
2011. okt. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb ha újfajta adásvételit írtok, olyat amire az van írva, hogy "Jármű tulajdonjogának változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat".

Én pl. a helyi papír- és nyomtatványboltban szoktam venni, kb. 100 forintot kérnek érte. Ez 4 példányos, van rajta tájékoztató is, hogy hányszor kell aláírni (az adatok átírósak, de az aláírás nem), kinél melyik oldalak maradnak, ilyesmi.

2011. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem a 4 példányos mellett mivel az a biztos mert már én is halottam olyasmit hogy ezt fogják már csak elfogadni.
2011. okt. 4. 07:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonjog átruházási szerződés. Ez lenne az a 4 példányos? Vagy ez jó?
2011. okt. 4. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen mondjuk megfelel.

De a Simsonnak nincs forgalmi engedélye, így nem is kell átiratnod, sőt okmányiroda környékére se kell menned.

Az adásvételivel igazolod hogy a tiéd (ha mondjuk megkérdezi igazoltatáskor egy rendőr), ezen kívül kell biztosítás rá, ezt bármelyik biztosítónál tudsz kötni, ráadásul a neten össze tudod hasonlítani az áraikat.

2011. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Pont ilyet adtak. köszi a választ. am a többi részét tudom mivel most is van 1 robogóm csak akkoriban még elég volt a sima 2 példányos adásvételi.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

2011. okt. 4. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!