Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vállazó paci? (többi lent)

Vállazó paci? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha vágtában a vállán megy a ló, hogyan akadályozhatom meg? És egyáltalán honnan vehetem észre, honnan látszik? Akár ügetésben, akár vágtában? Lóról, és földről hogyan látszik? Esetleg nme tudtok valami videót, amin jól látszik, hogy a vállán megy a ló?
2011. aug. 21. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Onnan látszik, hogy nem a lábán megy, hanem a hátán fekszik és a vállán kúszik...xd
2011. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolhattam volna, hogy az első valami idióta lesz:) Ha láttál volna lovat életedben, tudnád, hogy a hátán nem közlekedik, de ha a kérdést se érted, akkor inkább ne is válaszolj... Valami értelmes?
2011. aug. 21. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Vagy ellenszegül, vagy fél. De valami nem tetszik neki, az biztos. Próbáld kicsit visszafogni, a saját tempójában haladni, hogy biztonságban érezze magát, érezze, hogy nem kérsz tőle olyant, amit (még) nem tud teljesíteni.
2011. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
lehet nehéz vagy neki :P
2011. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tartod meg eléggé a külső szárat
2011. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még tanulom a vágtát, csak aki ült még rajta, mondja, hogy a vállán megy jobb kézen. Az nekem is feltűnt, hogy másmilyen, de nem tudtam, hogy ez. Nem hajtom amúgy, és egy nagy hidegvérű, szóval csak elbír:D Nem hajtom, rohan magától, néha nagyon nehéz megfogni, de akkor tartom a külső szárat is majd, és figyelem, hogy mi történik:) Köszi
2011. aug. 21. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód nem mondja el mit kell csinálni?

Az én lovam is vállaz jobb kézre, sok sok kört lovagolok és próbálom hajlítani.

2011. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De hogyan hajlítsam? Volt aki mondta, hogy kicsit be a fejét, és sarokkal toljam ki.. Ez így jó?
2011. aug. 21. 21:27
 9/10 anonim ***** válasza:

pont az, hogy ne hajlítsd túlzottan a fejét. tartsd meg a külső szárat, és csak enyhe állításban legyen. tudod, a fő szabály mindig az, hogy belső kéz állít, külső fordít. vagyis tartsd meg a külső szárat, és inkább a csizmád legyen erősebb.


a vállazás földről és lóról is ugyanúgy néz ki, a ló feje az egyik irányba van tépve, közben meg megy a másik irányba, és ilyenkor álatlában a nyaka vonala is meg van törve (nem úgy, mint pl oldaljárásoknál)

2011. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Okés, figyelni fogom. Ma már ment, éreztem, hogy jól megy, mert pattogtam:( De legalább nem sántítom le..:) Köszi mindenkinek, aki normálisan tudott válaszolni.
2011. aug. 22. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!